Уже третє дослідження підтвердило високу ефективність екстазі в терапії ПТСР
Джерело:
New AtlasВчені представили результати третьої фази клінічних досліджень психотерапії посттравматичного стресового розладу з використанням МДМА. Після 12 тижневого курсу терапії під контролем лікарів 67% хронічних хворих повністю позбулися ПТСР. Це перший подібний експеримент. У 2023 році Управління по санітарному нагляду (FDA) має прийняти рішення відносно медичної легалізації психоделічних препаратів.
Кілька десятків років Міждисциплінарна асоціація досліджень психоделіків (MAPS) працювала над можливістю застосування МДМА в психотерапії важких випадків ПТСР.
До теми Як правильно відмовлятись від антидепресантів
Суть дослідження
В експерименті взяли участь 90 пацієнтів з важким, хронічним ПТСР, розвинувся в результаті різних причин (жорстоке поводження, війна, сексуальна травма). Всі пацієнти пройшли 12-тижневу програму лікування, що складається з трьох сеансів МДМА плюс щотижневих терапевтичних зустрічей.
Як і в перших двох фазах, не було відзначено ніяких серйозних побічних ефектів крім короткочасних, слабких симптомів на кшталт нудоти або потовиділення.
Через 2 місяці після закінчення програми учасники пройшли незалежне обстеження тяжкості симптомів. Як виявилося, 67% з тих, хто входив до групи МДМА, більше не підпадав під діагноз ПТСР. Серед групи плацебо таких було 32%.
Дослідники особливо підкреслюють, що учасники страждали від посттравматичного розладу в середньому впродовж 14 років і сучасні методи лікування їм мало допомагали.
MAPS розраховує отримати дозвіл FDA на продаж першого медичного психоделіка з 2023 році.Крім ПТСР, за допомогою МДМА дослідники пропонують лікувати алкоголізм, розлади харчової поведінки, тривожність, а також застосовувати її в якості доповнення до сімейної терапії.