Українці долучились до всесвітнього флешмобу "проти болю"
У Всесвітній день паліативної допомоги українці долучились до флешмобу "проти болю". Для цього їм потрібно було мати лише капелюх.
В Україні, за даними Міністрества охорони здоров'я, понад 17 тисяч невиліковно хворих дітей, хоча за статистикою ЮНІСЕФ їх вп'ятеро більше. Їм нестерпно болить, проте частина з них не можуть про це сказати, бо ще немовлята. Тим же, які просять про допомогу, часто нічим зарадити. Адже в Україні не зареєстрована формула дитячого знеболювального, яке можна вживати поза лікарняних закладом.
Підтримати невиліковно хворих дітей у Всесвітній день паліативної допомоги українці вирішили за допомогою флешмоба з капелюхами. Варто було лише одягнути головний убір, зробити фотографію та викласти її в соцмережі. Таким несерйозним способом сьогодні, 15 жовтня, привертають увагу до дуже серйозної проблеми.
Читайте також: Депутати взялись захищати права душевнохворих людей
Паліативний центр, якому можна було б довірити невиліковно хвору дитину, – досі проблема. В Україні єдиний подібний заклад є лише в Івано-Франківську.
Але в останні роки в Украні з'явилися потужні лобісти паліативної допомоги, які намагаються зсунути ситуацію з мертвої точки. Наприклад, актриса Ірма Вітовська невиліковно хворим дітям допомагає давно, а торік поставила виставу по відомому роману "Оскар і рожева пані". В творі йдеться про останні дні хлопчика, хворого на рак.
Я думаю, якби не ця вистава, процеси тягнулись би ще довше. Я знаю, що був такий серйозний наступ по цій темі і від нього є серйозний ефект,
– сказала продюсерка соціального проекту "Оскар та Рожева Пані" Ірма Вітовська.
Зокрема, є зрушення і зі знеболювальним. Хоча ліки досі незареєстровані, новий очільник МОЗ Уляна Супрун знайшла тимчасовий вихід.
Для того, щоб в Україні з'явився дитячий морфін, необхідно пройти шлях для його реєстрації. А у дітей болить сьогодні, тому Супрун прийняла рішення, щоб готові форми дитячого морфіну в краплях можна було завезти за кошти міжнародних організацій. Як гуманітарна допомога він може бути ввезений без реєстрації,
– зазначила експерт з паліативної допомоги Леся Брацюнь.
Багато українців залишились небайдужими до проблем невиліковно хворих людей – мільйони приєднались до флешмобу.
Читайте також: Дитина вкололася ВІЛ-інфікованим шприцом в дитсадку у Львові