Українські волонтери почали робити "рятівні браслети" для АТО

24 квітня 2015, 17:55
Читать новость на русском

Столичні майстрині плетуть те, що може врятувати життя вояків. Це плетиво фронтові медики використовують для зашивання ран, накладання джгутів та витягування поранених із поля бою.

купу мотузок дівчата за кілька годин перетворюють на браслети виживання для бійців АТО. Єдиний чоловік у жіночому колективі Сашко запізнюється, бо приходить після уроків. Каже, рукоділлю навчила мама.

Десь 6 браслетів зовсім не виходило. Потім кидав. Потім знову починав. Доволі важко ішло. А зараз уже теж іде доволі швидко. Але до жіночого колективу треба звикнути,
— розповідає школяр.

У рятівні браслети Люба, за її словами, вплітає молитву. Каже, звикнути до плетіння теж було непросто. А нині з одним виробом справляється за 6 хвилин.

Майстринь зібрала Оксана. Каже, ідею підглянула в Інтернеті. Всього вже наплели – понад 12 тисяч браслетів.

Паракорд, з якого і плетуть браслети – це трос із нейлону. На кожен браслет використовують три метри. Ксенія показує, як правильно розпускати плетиво.

Аби допомогти майстриням зібрати гроші на матеріали для браслетів виживання
Номер картки Приватбанку:
5457 0923 0207 5936
Отримувач Кравченко Олена Василівна – волонтер

Річард, який щотижня возить медикаменти та обладнання в зону АТО, каже, такий шматок мотузки справді рятує життя.

Використовують їх для витягування поранених. Коли до бронежилету прив'язується скоба металева. Розмотується шнур і витягується поранений на відстані 2-3 метрів. Або витягується ниточка нейлонова і зашивається вільно рана,
— пояснює волонтер.

Майстрині поспішають сплести нову партію рятівного хенд-мейду. Цього разу бійці замовили ще й декоративні браслети.