Українські студенти-медики складатимуть іспити за світовими стандартами
Українські студенти-медики цьогоріч вперше складатимуть іспити за світовими стандартами. Вже 12 травня 3000 майбутніх лікарів пройдуть тестування за допомогою екзаменаційної програми IFOM (Міжнародні основи медицини).
Це стало можливим завдяки співпраці між Міністерством охорони здоров'я України, Центром тестування МОЗ та Національною радою медичних екзаменаторів США.
Тільки за допомогою національного тесту, базованого на єдиних медичних стандартах, можна порівняти між собою навчальні заклади, або окремі напрямки підготовки. Україна перша держава, яка звернулася до нас за допомогою у створенні національного стандартизованого тестування,
– розповів почесний президент NBME Дональд Мельник.
Національна рада медичних екзаменаторів США уже понад 100 років працює над покращенням якості медичної освіти.
За даними досліджень, які аналізували роботу лікарів-кардіологів протягом 10 років, була простежена кореляція між результатами тесту та рівнем смертності від сердцево-судинних захворювань.
Підвищення на 20 балів корелює зменшенню смертності пацієнтів на 4 відсотки. Центр тестування МОЗ з 1999 року проводить стандартизовану оцінку студентів медичних вишів на національному рівні.
Створення центру було здійснено за сприяння Національної ради медичних екзаменаторів в США. З того часу оцінювання здійснюється на трьох рівнях, як і в США.
Головне, ми отримаємо замір, щоб дізнатись на якому ми рівні. Далі ми можемо працювати, вдосконалювати медичну освіту, вносити зміни, відслудковувати їх і робити це абсолютно об'єктивно,
– зазначила заступник директора Центру тестування МОЗ Марина Мруга.
Читайте також: Як медична реформа вплине на пацієнтів та лікарів
У тестових завданнях 160 запитань і вони вже перекладені на українську мову. Сам іспит буде проходити в один і той же день та час для всіх випускників медвишів України.