Головний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що наразі МОЗ з великою обережністю ставиться до введення бустерної та ревакцинальної дози.

Увага Майже 40% одужалих після важкого COVID-19 отримали інвалідність: статистика

Ігор Кузін – головний санлікар

“На тлі загальної стратегії вакцинації ми маємо балансувати між базовим курсом щеплення та максимальним захистом населення та між бустерними дозами”.

Рекомендації експертів обговорять

За словами Кузіна, найближчими тижнями у МОЗ обговорять рекомендації експертів, після чого буде ясно, чи ухвалять їх частково, чи в повному обсязі.

Втім, Ігор Кузін зазначив, що це не життєво необхідний показ для проведення ревакцинації. Тому поки що питання обговорюється.

Думаю, що протягом двох тижнів ми це вирішимо, у тому числі й за кількістю вакцин, алгоритмом надання послуги. Оскільки змішувати різні потоки наразі не варто,
– наголосив головний санлікар.

Групи ризику і бустерна вакцинація

Ймовірно, третє щеплення рекомендуватимуть передусім для людей з ослабленим імунітетом та аутоімунними захворюваннями.

Про бустерну дозу для всіх поки не йдеться,
– додав Кузін.

Бустерна і третя доза COVID-вакцини: в чому різниця

Бустерна доза вакцини у США призначена для людей, чия імунна відповідь могла згодом ослабнути. Щеплення бустерною дозою робитимуть не раніше ніж через 6 місяців після другого щеплення.

Третя доза вакцини робиться щонайменше після 28 днів після другої дози. Її призначили для людей, у яких немає достатньо сильної імунної відповіді від перших двох доз.

Увага У США схвалили бустерну та третю дозу вакцини проти коронавірусу