Фахівці з Женевського університету, розповідаючи про своє дослідження, зазначили, що зазвичай найбільш ефективним засобом профілактики раку легенів називають відмову від куріння, але окрім цього ще є один засіб, пише ресурс "МедикФорум".

Читайте також: Нобелівська премія з медицини: у чому цінність дослідження Еллісона та Хонджо щодо терапії раку

"Крім скорочення споживання тютюну та інших продуктів, які містяться у звичайній сигареті, може виявитися ефективним ресвератрол – природний антибіотик, який отримують зі шкірки винограду. Якщо ввести його назально, він може допомогти у терапії раку легенів", – підкреслюють вони.

За словами учених, цей ефект було помічено під час дослідів на мишах, яких було поміщено у середовище, що провокує розвиток раку легенів.

"У 45% мишей, які отримували ресвератрол назально, розвинулося менше пухлин, до того ж вони мали менший розмір порівняно з тваринами, що не отримували цей антибіотик", – додають спеціалісти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак легенів – найбільш небезпечна форма цього захворювання, на яку припадає найбільша кількість смертей (на другому місці стоїть рак печінки).

Рак, легені, захворювання, лікування, виноград, властивості, Женева, Швейцарія, наука

Відтак, дослідники мають намір визначити алгоритм, що дозволяє обчислювати пацієнтів, для яких було б ефективним профілактичне лікування ресвератролом.

До слова, у попередніх дослідженнях з цим антибіотиком жодного разу не згадувалося, що він є ефективним захисником від раку легенів, натомість підтвердилися його корисні дії проти пухлин шлунково-кишкового тракту.

Успіх цього ж експерименту щодо ресвератролу фахівці пов'язують саме із запропонованим ними способом транспортування речовини до організму – введення через носову порожнину забезпечило йому доступ до легенів одразу, а у більш ранніх дослідженнях ревсвератрол вживався орально.

До слова, вчені Кардіффського університету з'ясували, що аспірин (ацетилсаліцилова кислота) може допомогти у лікуванні деяких видів раку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.