У столиці презентували першу сімейну амбулаторію
Лікар ближче до пацієнтів. В Шевченківському районі столиці відкрили першу сімейну амбулаторію, яка обслуговуватиме півтори тисячі осіб.
Відтепер, мешканцям одного з масивів більше не доведеться їздити до районної поліклініки, адже їхній терапевт і педіатр прийматимуть фактично у сусідньому дворі. На відміну від звичайного терапевта, сімейний лікар спостерігатиме за здоров`ям родини і нестиме відповідальність за весь процес лікування.
"У нас буде працювати маніпуляційний кабінет, де люди зможуть отримати всі процедури – внутрішньовенні, внутрішньом’язеві. Денний стаціонар буде працювати на 2 ліжка, де теж можна отримати первинну допомогу", - каже головна сестра поліклініки Людмила Шкоропат.
"Функція сімейного лікаря покликана на те, що сімейний лікар має створити медичний маршрут для пацієнта, за яким пацієнт має відвідувати того, чи іншого лікаря", - каже перший заступник начальника Управління охорони здоров`я КМДА Віталій Мохорєв.
"В чому суть сімейної медицини? В тому, що лікар спостерігає пацієнта ще з маленького, тобто з народження. І лікар може сказати, якими захворюваннями хворіє на протязі життя, тобто йому потім легше в процесі роботи розібратися, які препарати потрібно призначати, тобто він вже знає", - каже лікар сімейної медицини Уляна Руденко.
Оплата праці таких лікарів залежить від якості і обсягів роботи.
"Якщо показники здоров`я людей які обслуговуються сімейним лікарем відповідають тим, які задекларовані в договорі, то лікар буде отримувати повне матеріальне винагородження. Це буде принаймні в 2 рази більше, ніж заробітна плата сьогодні", - каже голова КМДА Олександр Попов.
Розташували сімейну амбулаторію на першому поверсі одного із звичайних житлових будинків. Втім, попри таку наближеність до медпослуг, місцеве населення поки що не дуже розуміє, як це все працюватиме.
В планах міської влади відкрити близько сотні сімейних амбулаторій по всьому місту - по 10 у кожному районі.