Про це повідомив голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук під час брифінгу Чернівецької обласної державної адміністрації.

Більше про це! В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус

Щодо хворого — стан стабільний, але симптоми все ще є,
– повідомив голова Чернівецької ОДА.

Осачук також розповів, що Євросоюз відправив в область гуманітарну допомогу: ліжка, меблі, матраци, постіль і медичне обладнання.

Примітно, що у Чернівецькій області поки немає швидких тестів на виявлення коронавірусу. Як пояснили в Чернівецькій ОДА, системи ще не зареєстровані та не сертифіковані МОЗ України. Щойно відбудуться усі необхідні процедури, область отримає тести на виявлення Covid-19.

4 березня завідувачка інфекційного відділення обласної лікарні, де перебуває хворий на коронавірус чоловік, повідомила, що у нього покращилися показники температури тіла.

Валентина Миндреску
“На ранок чоловік мав температуру 36,7 градуса і незначний кашель. У нього нормальний апетит. Спостерігаємо позитивну динаміку”.

Раніше про стан хворого відразу після госпіталізації, повідомив в прямому ефірі 24 каналу заступник очільниці МОЗ Віктор Ляшко: "Чоловік, в якого діагностований коронавірус, перебуває у визначеній госпітальній базі, яка затверджена указом управлінням охорони здоров'я. Стан його здоров'я стабільний, під контролем, ускладнень немає, тобто він госпіталізований, більше з метою ізоляції".

За його словами, дружина хворого – здорова, без симптомів, але вона перебуває під медичним спостереженням лікарів, та ізольована у власному житловому приміщені.

Віктор Ляшко
“Нічого екстраординарного не відбулось, це стандартна практика. Ми говорили і будемо говорити, що рано чи пізно це могло б статись. Ми проводимо заходи, щоб якомога раніше виявляти коронавірус”.

Що робити, коли є підозри на коронавірус

Заступник очільниці МОЗ пояснив, якщо у людини є симптоми, які можуть свідчити про можливе виникнення коронавірусної інфекції – лихоманка, сухий кашель, ускладнення дихання тощо – то необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря. Він має прийняти певні рішення – чи самому оглянути людину, чи викликати швидку, а саме ту бригаду, яка призначена для транспортування хворих з підозрами на коронавірус.

Чи необхідно купувати маски

Ляшко відповів: "І ВООЗ, і Центр по контролю за захворюваністю США, і міністри всіх країн Євросоюзу розповідають, що маски не є індивідуальним засобом захисту. Треба припинити паніку і не скуповувати все те, що не буде використовуватись. Маски потрібні лише для хворого, аби зменшити відстань, на яку поширюється мікроорганізми та вірус. В інших випадках маска не є засобом захисту. Ми закликаємо людей не спекулювати на цій темі. Не бігти в аптеки, не скуповувати маски".

Віктор Ляшко розповів про стан здоров'я хворого на коронавірус українця: відео

корнавірус
Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.