Про це в ефірі програми "Право на владу" розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Також на тему: Найважчі тижні попереду, – новий очільник МОЗ Степанов про коронавірус

За його словами алгоритм тестування вже змінили.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко
“Нині створили 547 мобільних бригад, які за рішенням сімейного лікаря або швидкої будуть виїжджати до людини з підозрою на коронавірус і проводитимуть необхідну діагностику. Вони будуть брати зразки і відправлятимуть на дослідження в лабораторію Тому хворому не потрібно їхати до інфекційної лікарні або госпіталю”.

Також, за його словами, паралельно з цим біля кожної опорної лікарні, яких зараз обрали 240, розгорнуті намети Служби з надзвичайних ситуацій, які дозволятимуть проводити санітарне сортування і не допускатимуть в інфекційні стаціонари хворих, в яких немає підозри на коронавірус. Це допоможе запобігти внутрішньолікарняному інфікуванню.

Ляшко також зазначив, що в МОЗ провели домовленості з приватними лабораторіями і вони готові проводити дослідження.

Ми використовуємо тести українського виробництва. Сьогодні таких виробників є три, Інститут молекулярної біології один із них. Він першим розробив тест-систему, але вони направлені більше на наукові дослідження. Тому інші виробники її спрощують і переводять в серійне виробництво. Сьогодні передбачене фінансування на закупівлю тестів українського виробництва і ми зробили попереднє замовлення на 2 мільйони досліджень,
– наголосив Ляшко.


Як відрізнити коронавірус від схожих інфекцій / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.