Австралійські дослідники проаналізували зразки легенів у 52 людей і виявили, що кількість жиру збільшується відповідно до індексу маси тіла, повідомляє BBC.

Читайте також: Знайшли новий спосіб безпечного та простого схуднення

Надлишок жиру накопичується в стінках дихальних шляхів, де він займає простір, тим самим збільшуючи запалення в легенях.

Ми вважаємо, що це викликає потовщення дихальних шляхів, що обмежує потік повітря в легені й виходи з них, і це могло б частково пояснити збільшення симптомів астми,
– Доктор Пітер Ноубл, доцент Університету Західної Австралії в Перті.

У дослідженні, опублікованому в Європейському респіраторному журналі, вчені розглядали посмертні зразки легенів, проаналізувавши майже 1400 дихальних шляхів під мікроскопом.

Дослідники виявили жирову тканину в стінках дихальних шляхів, і переважна кількість людей мала високий показник маси тіла.

Тоді науковці також зробили висновки, що збільшення жиру може змінити нормальну структуру дихальних шляхів і викликати запалення в легенях.

Вчені наголошують, що необхідно провести додаткові дослідження, аби з'ясувати, чи може кількість жирової тканини змінюватись залежно від втрати ваги.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.