У Туреччині створили прилад, який виявляє коронавірус за 10 секунд

4 січня 2021, 03:30
Читать новость на русском

Вчені Туреччини створили прилад, який проводить аналіз на коронавірус за 10 секунд. Для нього також потрібен зразок зі слизової оболонки ротової порожнини людини, однак аналізує цей зразок пристрій завдяки передовим оптичним технологіям.

Коронавірус тепер можна виявити за 10 секунд

Діагностувати коронавірус тепер можна за 10 секунд. Цього змогли досягти завдяки передовим оптичним технологіям у новому пристрої, розробленому в Туреччині. Відповідне повідомлення опублікували на сайті розробників – Бількентського університету.

Варто знати ІФА-тести на коронавірус: кому та для чого потрібно робити

Для аналізу у пристрої (його назва – Diagnovir) використовують зразок зі слизової оболонки ротової порожнини людини (з носа брати не обов'язково). Якщо у зразку є вірус – буквально через кілька секунд про це стає відомо.

Вчені пояснили, що патоген (тобто вірус) за 10 секунд виявляють шляхом пропускання світла через спеціальний біосенсор для виявлення збудників.

Чим відрізняється турецький метод від ПЛР-тесту

  • На відміну від ПЛР-тестів, створена у Туреччині система базується не на реплікації (копіюванні) зразків вірусу, а на його безпосередньому виявленні за допомогою світла.

  • Вчені запевняють, що його ефективність – 99%, як показали доклінічні дослідження тривалістю у 7 місяців. Тож Diagnovir мають намір якнайшвидше (до 2 місяців) запустити у масове виробництво.

Зверніть увагу: заявлена ефективність ПЛР-тесту (її ще називають "специфічність") – також 99%. Однак тут мовиться про тестування здорових людей. Якщо ж тестувати хворих – ефективність тесту (у такому випадку її називають "чутливістю") тільки 70%.

Простіше кажучи: якщо людина отримала позитивний результат, то це на 99% правда, якщо ж негативний – то є шанси у 30%, що тест помилився.

Читайте також Туреччина вимагатиме обов'язкові довідки про тестування на COVID-19: відомі терміни

У повідомленні турецьких вчених наразі не зазначено, що саме – чутливість чи специфічність – мали на увазі, вказуючи ефективність у 99%.