Цитокіновий шторм – пастка для людей з COVID-19: як може врятувати схема "Волнорєз"

1 грудня 2021, 10:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

"Сегодня"

Пандемія COVID-19 все ще не відступає. Цей вірус щодня забирає тисячі життів у світі, а в Україні лікарні заповнені важкими хворими. Часто після оманливого покращення стану, може наступати так звана "друга хвиля" захворювання – різке погіршення, яке часто призводить до госпіталізації. Мова йде про "цитокіновий шторм".

Про те, чим небезпечна така відповідь організму на хворобу та як можна убезпечити себе від наслідків завдяки схемі "Волнорєз" розповіла лікарка та професорка медичних наук Ольга Голубовська.

Люди, які захворіли на COVID-19 у важкій формі найчастіше потерпають від гострого респіраторного синдрому. Але частина людей, які мали легкий чи помірний перебіг захворювання і не потребували інтенсивної терапії, можуть різко відчути погіршення стану і навіть померти через ушкодження життєво важливих органів.

Цитокіновий шторм: чим він небезпечний

За словами Ольги Голубовської, цитокіновий шторм – це пастка, в яку потрапляють люди з ковідом, які, здавалося б, вже йдуть на поправку.

Багато хто чув про нього, але мало хто знає, що такий стан – це друга фаза хвороби, яка є критичною і з важким перебігом. Цю фазу особливо важко здолати людям похилого віку, без вакцинації та з хронічними захворюваннями – вони перебувають у групі ризику.

Цитокіновий шторм – це імунна та аутоімунна, іноді дуже сильна, відповідь організму на збудник хвороби, коли організм потужно бореться з інфекцією та починає знищувати сам себе. Що раніше виявити схильність пацієнта до розвитку цитокінового шторму, то більше у хворого шансів на виживання.

Симптоми цитокінового шторму

Про загрозу пацієнту вже не з боку вірусу SARS-CoV-2, а з боку власної імунної системи, можуть свідчити такі симптоми:

  • висока температура
  • низький тиск
  • аномально часте серцебиття
  • лихоманка, сильна слабість

Аналіз крові може показати суттєве підвищення феритину, С-реактивного білка, інтерлейкіну-1, який відіграє центральну роль у регуляції імунних та запальних реакцій та гама-інтерферону, який відповідає за противірусний захист.

Цитокіни — це загальна назва молекул, за допомогою яких клітини імунної системи між собою "спілкуються" і сигналізують про певні порушення.

Як приборкати небезпечні хвилі ковіду: схема лікування "Волнорєз"

Українські медики за допомогою схеми лікування "Волнорєз" знайшли метод, як приборкати COVID-19 і зрізати його "хвилі", які "напливають".

До цієї схеми лікування входять три препарати:

  • Ксаврон®
  • Реосорбілакт®
  • Тіворель®

Як зазначає професорка, препарати на основі едаравону в комбінації з глюкокортикостероїдами можуть мати дуже хороший ефект при високопатогенних штамах вірусної інфекції.

У комплексі з компонентам L-карнітину, L-аргініну та інших речовин вони допомагають підтримати життєво важливі органи та врятувати людину.

 

Лікарка та професорка медичних наук Ольга Голубовська

Препарати з L-аргініном допомагають підтримати енергетичний баланс клітин, ці ж препарати вже пробують застосовувати при постковідних розладах

Вона пояснює, що якщо вдається своєчасно почати застосовувати вищезгадані препарати, то можна врятувати життя. Тож вже за перших симптомів хвороби важливо звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.