У батьківських чатах у соціальних мережах спрацювала розсилка фейкових повідомлень про те, що "дітей не повинно бути на вулицях". Для залякування були додані дані, про те, що батьки будуть змушені сплатити штраф, а в найгіршому випадку – потрапити у в'язницю.

Пресслужба МВС України спростовує інформацію з цих повідомлень і наголошує, що це фейк.

Читайте також В Україні підтвердили 14 хворих на коронавірус: серед них троє дітей

Так, нагадаємо, що раніше у соціальних мережах поширювалися чутки, нібито в Україні міста дезінфікуватимуть з вертольотів вночі, тому треба обов'язково зачиняти вікна. Жартівників згодом СБУ пообіцяло покарати за те, що вони розхитують ситуацію довкола коронавірусу та карантинних заходів і поширюють фейки.

Кіберполіція зафіксувала різке збільшення випадків розповсюдження різноманітних чуток та неправдивої інформації.

Ті, хто розповсюджує фейки в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації. Фейки, чутки та відверта неправда мають різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і завершуючи забороною прогулянок із дітьми вулицями Києва,
– наголосили в МВС

У джерелі йдеться, що поширення фейків може притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Про поширення неправдивих чуток МВС просить українців повідомляти за електронною адресою️ callcenter@cyberpolice.gov.ua та телефоном – 044290011.


Як правильно використовувати маску / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.