Це ми очікуємо побачити в Україні, – Ганиченко про обов'язкову вакцинацію 3 груп людей
Український уряд оголосив про обов'язкову вакцинацію вчителів і чиновників. Аналогічний досвід є в Євросоюзу та США. Такі дії дають позитивний ефект у боротьбі з коронавірусом.
Про це в ефірі 24 каналу розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко. Мовиться про збільшення обсягу вакцинованих людей в Україні.
Важливо У лікарні Харкова COVID-пацієнтів розміщають в коридорах: фото
"Зачасту це 3 основні групи – медпрацівники, працівники освіти й соціальної сфери, держслужбовці. Це те, що ми очікуємо побачити і в Україні", – наголосив Ганиченко.
Вакцинований лише кожен 5 українець
За інформацією КШЕ, зараз в Україні провакцинували лише 20% дорослого населення. Це означає, що лише кожен 5 українець отримав принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19. Відтак темпи щеплень потрібно нарощувати.
Щодо більш далекої перспективи, очікуємо на пікове навантаження з другої половини жовтня до кінця листопада.
Керівник Центру економіки охорони здоров'я додав, що досить скоро можна очікувати на добові показники до 10 тисяч нових випадків захворювань на коронавірус. Можливо, навіть до 26 вересня.
Зростає зайнятість лікарняних ліжок
У Київській школі економіки зауважили, що кількість інфікованих осіб залежить від рівня тестування на COVID-19 та коефіцієнта виявлення випадків. Однак, за попередніми прогнозами, у пікові дні нової хвилі очікують до 20 тисяч нових випадків заражень.
Медична система зараз готова краще, ніж навіть тоді, коли ми проходили весняну хвилю.
В Україні щотижня на 10% зростає рівень зайнятості лікарняних ліжок, зокрема з "киснем". Це пов’язують також із тим, що забезпеченість медзакладів киснем стала кращою. Наразі пацієнти, яким призначили кисневу терапію займають близько 19% ліжок.
Ганиченко розповів про позитив від обов'язкової вакцинації в Україні: відео 24 каналу
Вакцинація в Україні: останні новини
- У школах Києва планують відкрити пункти вакцинації проти коронавірусу. У такий спосіб залучать до щеплення максимальну кількість вчителів.
- Юристка пояснила, чим відрізняється примусова вакцинація від обов'язкової.
- Правоохоронці розслідують порушення, пов'язані з вакцинацією "на вату". Деяким людям імітують введення препарату в організм.