Торгівля тваринами у Китаї: у ВООЗ нова версія поширення коронавірусу

22 березня 2021, 14:10
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Міжнародна група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я припускає, що походження коронавірусу може бути пов'язаним з торгівлею дикими тваринами у Китаї.

Цього тижня фахівці ВООЗ повинні оголосити доповідь про підсумки розслідування про походження коронавірусу в Ухані. Водночас це не остаточні результати, адже заплановані додаткові дослідження, зокрема, за межами КНР.

До теми У Франції новий штам коронавірусу: його не виявити за мазками з носа

Як з'явився COVID-19

Експерти ВООЗ розробили кілька основних гіпотез походження вірусу. На їхню думку, пряме попадання COVID-19 від кажанів на ринок морепродуктів в Ухані малоймовірне. Ймовірно, був ще проміжний переносник вірусу.

Також фахівці сумніваються і у штучному походженні вірусу, вони не підтримують версію про появу вірусу через витік з лабораторії.

Нагадаємо, експерти ВООЗ з початку року розслідували походження вірусу в китайському місті Ухань.

Версії передачі вірусу людині

Носіями збудника SARS-CoV-2 науковці визнали кажанів, а у поширенні вірусу могли зіграти свою роль вівери – невеликі хижі ссавці, поширені у тропіках і субтропіках Азії та Африки. Ці два види, ймовірно, зіткнулися на тваринних ринках.

За словами вчених, найімовірніше, спалах COVID-19 розвивався за таким сценарієм.

Коротко про наслідки появи SARS-CoV-2

  • Спалах захворювання розпочався у грудні 2019 у місті Ухань, Хубей, КНР.
  • 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила коронавірусну хворобу пандемію.
  • Станом на 22 березня 2021 року на коронавірус в світі захворіли понад 123 мільйони людей, з них жертвами інфекції стали близько 3 мільйонів.
  • Це вже третя хвиля коронавірусу. Наразі в науковців немає остаточних даних ні про саме захворювання, ні про формування імунітету після інфікування.
  • Водночас науковцям знадобилися рекордно короткі терміни, аби розробити вакцину проти коронавірусу.
  • На території Європейського Союзу першою була зареєстрована вакцина, яку розробила німецька компанія BioNTech у співпраці зі своїм американським партнером концерном Pfizer.