Топ-7 цікавих місць для бюджетного відпочинку

13 травня 2016, 19:58
Читать новость на русском

Про велич, красу, різноманіття, унікальність українських водойм розповідати можна безкінечно. Напередодні літніх канікул і сезону відпусток журналісти сайту "24" спробували вибрати найбільш привабливі місця, де є, що глянути, оздоровитися та відпочити тілом і душею.

Актовський каньйон

Де: Село Актове, Вознесенський район, Миколаївська область

У Актовському каньйоні ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується з розмаїтим світом рослин і великим вибором купальних місць. Інша його назва — Малий Крим.

Тут протікає річка Мертвовод, насичена сірководнем, з дивним кольором води. Але є і багато місць з чистою водою, для купання і навіть стрибків зі слель у воду. Причому локації для водних процедур можна змінювати хоч щодня.

Поруч з Актовським каньйоном знаходиться ще одне дивовижне місце – Трикратський ліс-лабіринт. Але досвідчені мандрівники попереджують, що Актове виключно для "дикого" відпочинку, ніякої туристичної інфраструктури там немає, навіть магазини працюють до 16 години. Тому все необхідне доведеться брати з собою.

Блакитні озера

Де: Село Щурове, Краснолиманський район, Донецька область

Назва Блакитні озера означає саме те, що вода у них дійсно блакитна, прозора і чиста, ніколи не застоюється завдяки підземним джерелам. Навколо озер — соснові ліси і піщані береги. Ідеальна місцевість для наметового табору. Крім того, на берегах Блакитних озер є чимало пансіонатів і баз відпочинку з обладнаними пляжами. Тут можна зняти як номер, так і окремий будиночок.

Озеро Бакота

Де: Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область

Ще цю місцевість також називають Бакотською затокою. Утворилася вона внаслідок затоплення у 80-х роках минулого століття 4 сіл задля будівництва Новодністровської ГЕС.

Бакота оточена скелями, тому у місцевості сформувався унікальний мікроклімат, подібний до ялтинського. Тут є три джерела, які в народі вважають цілющими: Північне, Південне і Найпівденніше. Останнє, кажуть, лікує хвороби очей.

Навколо Бакоти неймовірні краєвиди. А ще є залишки скельного монастиря, який був заснований у XII-XIII ст. на місці язичницького капища.

Жити тут можна тільки у наметі. Найближчі блага цивілізації, як то магазин — за два кілометри від озера. До Кам'янця-Подільського — 55 кілометрів.

Дністровське водосховище

Де: Село Устя, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область

Це водосховище — одне з найчистіших водойм в Україні. Крім того, у Кам'янець-Подільському районі добре розвинена водна інфраструктура: обладнані пляжі і зони відпочинку, функціонують декілька туристичних теплоходів, є можливість вибору водного відпочинку на будь-який смак – від рибалки до прогулянок на аквабайку і кильовій яхті.

А поблизу Усті, окрім відпочинку біля води, ще можна подивитися на геологічну пам'ятку природи — Розріз канилівської свити, і Устянський ботанічний заказник.

Буцький каньйон

Де: Село Буки, Маньківський район, Черкаська область

Каньйон утворюють кам'яні береги річки Гірський Тікич. Тому тут можна не тільки купатися й засмагати, а й зайнятися альпінізмом. Ще тут рай для байдарочників та велосипедистів. Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі його звуть водоспадом Вир. А поблизу ще є мальовничі руїни водяного млина 19 століття.

Гірський Тікич може порадувати також риболовлею і раками, яких там чимало.

Готелів чи пансіонатів поблизу каньйону поки що немає. Найближчі магазини — у селі Буки.

Біле озеро

Де: Село Рудка, Володимирецький район, Рівненська область


Розташоване в басейні річки Стир (притока Прип’яті). Крізь чисту і прозору воду видно золоте піщане дно з білими каменями-вапняками. Саме через це озеро називають Білим. Крім того, вода озера має цілющі властивості, в ній високий вміст гліцерину, тому вона м'яка навіть на дотик і лікує захворювання шкіри, за що Біле ще називають "озером молодості".

Біле справжній рай для любителів купання. Середня глибина озера – 10 метрів, максимальна – 34 метри. Біля берегів мілко.

До всього тут є ще й певна інфраструктура – на березі озера розташована база відпочинку "Біле озеро".

Червоногородський (Джуринський) водоспад

Де: Села Нирків і Устечко, Заліщицький район, Тернопільська область

Водоспад розташований на річці Джурин, що впадає в Дністер. Повна висота водоспаду 16 м, ширина — до 20 м, кількість каскадів — 3. Вважається найвищим рівнинним водоспадом України.

Грунт довкола водоспаду має червонуватий відтінок, особливо після дощу. Саме завдяки цьому отримало назву поселення Червоногород, яке тут колись існувало. Нині від нього залишилися тільки мальовничі руїни.

Неподалік від водоспаду, вздовж течії річки Джурин, в скелі є "печера відлюдника", невеликий грот, а в ньому джерело "Дівочі сльози", яке місцеві мешканці вважають святим і цілющим.

Жити можна у наметі, або найняти житло у місцевих жителів.

Читайте також: Туристичні села України: тут варто побувати кожному