УКР РУС
12 січня 2021, 20:58
2

Тихі вбивці: ракові клітини можуть "впадати в сплячку", – дослідження

Ракові клітини використовують еволюційний механізм виживання – переходять в стан млявого, повільного ділення, щоб вижити в суворих умовах, створених хімієтерапією.

Ракові клітини мають здатність "приховуватись"

Фахівці канадської Онкологічної лікарні виявили, що всі ракові клітини, мають здатність переходити в захисний стан, пише медичний журнал EurekAlert. Це перше дослідження, яке виявило, що ракові клітини запускають еволюційно законсервовану програму, щоб вижити при хімієтерапії.

До теми Віруси, які викликають рак: профілактика та лікування

Вчені також виявили, що нові терапевтичні стратегії, націлені на ракові клітини в цьому стані, можуть запобігти повторному зростанню раку.

Пухлина діє як цілий організм, здатний перейти в стан повільного поділу, зберігаючи енергію, щоб допомогти йому вижити,
– написали вчені кафедри хірургії Університету Торонто.

Клітини навчились пристосовуватись до хімієтерапії

Доктор Аарон Шиммер, директор дослідного інституту і старший науковий співробітник онкологічного центру принцеси Маргарет, зазначає, що це дослідження показує, що ракові клітини впадають в сплячку.

Раніше вчені не знали, що ракові клітини мають таку здатність. Це є ймовірною причиною стійкості ракових клітин до хімієтерапії у певних випадках.

Потрібні нові способи лікування

Щоб увійти в низькоенергетичний стан, ракові клітини використовують програму ембріонального виживання, яка використовується десятками видів ссавців, щоб зберегти ембріони в безпеки всередині свого тіла під час екстремальних умов навколишнього середовища, таких як високі або низькі температури, або нестача їжі.

Доктор О’Брайен, хірург, який спеціалізується на раках шлунково-кишкового тракту, пояснив, що ракові клітини, які зазнали атаки суворого хімієтерапевтичного середовища, можуть прийняти стратегію виживання ембріонів.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.