Свиняча чума в Україні. Наскільки небезпечний вірус та як вберегтися
На Сумщині зафіксували спалах африканської свинячої чуми. Це 72 випадок в Україні з 2012 року. І 15 випадок в 2016 році. Захворювання на африканську чуму – страшна хвороба для свиней, для людей – безпечна.
Про це розповів коментар сайту "24" Станіслав Лум'яник, в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Олександрівському районі.
Господарства, які не можуть утримувати свиней на закритому режимі роботи повинні бути ліквідовані. Тому, що при відкритому режимі роботи можливість занесення вірусу на територію свиноферми більша,
– сказав він.
За його словами, збудник вірусу африканської чуми свиней надзвичайно стійкий. Наприклад, у пилюці або перегноєві він може зберігатися понад три місяці, у свинях, які здохли – два з половиною місяці.
Наприклад, якщо такий вірус потрапив на колеса машин, він може переноситися на велику відстань. Також вірус може занести птиця або він може передатися через зерно. Африканська чума передається як контактним методом, так і через фактори передачі: знаряддя праці, одяг, пилюку,
– прокоментував Лум'яник.
Тому можливість занесення вірусу, наголошує експерт, велика. Також африканська чума входить до групи А – а це одні з найстрашніших хвороб для всього світу. За словами Лум’яника, потрібно дотримуватися умов утримування свиней. Якщо хоча б одна свиня з господарства заражається вірусом африканської чуми, це призводить до загибелі й решти свиней у цьому господарстві. Причому незалежно від породи та віку тварини.
Нагадаємо, на Сумщині зафіксували спалах африканської свинячої чуми. Так, 15 липня у місті Шостка померло троє свиней на фермі "Бондаренко В.М."