Створили вакцину, яка повністю виліковує лейкоз
Нова вакцина в комбінації з хіміотерапією може знищити ракові клітини гострого мієлоїдного лейкозу. Лікування допоможе вирішити головну проблему цього типу раку крові – високу ймовірність рецидиву.
Навіть успішне лікування гострого мієлоїдного лейкозу (ГМЛ) в половині випадків призводить до рецидиву. Американські дослідники з Гарвардського університету розробили вакцину, дія якої може повністю знищити клітини ГМЛ в організмі людини.
Читайте також: 12 симптомів, які допоможуть розпізнати лейкоз у дитини
Вакцина являє собою кріогелевий каркас з поліетиленгліколю і альгінату, всередині якого знаходяться молекули GM-CSF і CpG-ODN. Вони активують дендритні клітини, які разом з Т-клітинами знищують клітини раку.
Гризунів з лейкозом вчені вакцинували експерементальною вакциною і хворобу було поборено, в той час як контрольна група мишей померла впродовж 60 днів.
Через 100 днів гризунам ввели другу дозу вакцини і обстежили на ознаки розвитку раку. Їх не виявилося.
На цій підставі вчені зробили висновок про те, що вакцина захищає від рецидиву гострого мієлоїдного лейкозу.
Вакцина підтвердила свою ефективність/Фото:Pixabay
Щоб підтвердити ефективність, вчені забрали кістковий мозок у вилікуваних гризунів і пересадили його здоровим особинам. Після трансплантації "вакцинованого" кісткового мозку їм також ввели клітини гострого мієлоїдного лейкозу, проте всі миші вижили.
Ми побачили, що імунний захист передався мишам і стійкість до лейкозу підтвердилась,
– прокоментували автори.
Потім команда протестувала вакцину разом з хіміотерапією, яку зазвичай отримують пацієнти з лейкозом. Така комбінація в шість разів посилила імунну відповідь.
Аналогічна пересадка кісткового мозку здоровим мишам також не дала ознак розвитку раку.
Тепер команда працює над вдосконаленням вакцини, зокрема над можливістю персоналізованої терапії.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.