Спростували популярний міф про важкість похмілля

23 квітня 2021, 18:04
Читать новость на русском

Джерело:

Alcohol and Alcoholism

З віком похмілля стає легшим. До такого висновку, який суперечить особистому досвіду багатьох людей, прийшли вчені з Нідерландів.

Вчені опитали 761 людину у віці від 18 до 94 років, з них 61,6% – жінки. Вчені встановили, що навіть після однакової кількості алкоголю літні люди страждали від похмілля менше, ніж молоді.

Також на тему: Як позбутися похмілля: поради медиків

Чому з віком похмілля слабшає

Одна з причин цього явища – в тому, що організм звикає до алкоголю. Ще один пов'язаний фактор – те, наскільки п'яною відчуває себе людина. З віком люди, що відчули сп'яніння, схильні готуватися до наслідків (наприклад, підготувати собі холодної води) і тому страждають менше. Це вчені назвали суб'єктивною інтоксикацією.

В молодості похмілля у чоловіків і жінок розрізняється, згодом ці відмінності стираються. Залежність між віком і вагою похмілля обумовлена ​​суб'єктивною інтоксикацією. Також з віком падає чутливість до болю.

Основний фактор, який впливає на важкість похмілля в юності – вживання більшого об'єму алкоголю в менші терміни. Хоча з віком щотижнева кількість випитого зростає, вона розподіляється не на два великих прийняття, а на кілька днів,
– заначили науковці.

При цьому, якщо напиватися сильно, ніякий вік не врятує від важкого похмілля на наступний ранок, тому краще не зловживати.

Як уникнути похмілля

  • Не пити алкоголь, якщо не вийшло – пити повільно.
  • Їсти. Перевагу слід надавати холодним, нежирним і в міру гострим стравам.
  • Запивати. Найкраще підійде негазована (або слабогазована) мінеральна вода з додаванням свіжовичавленого лимонного соку.
  • Не курити.
  • Стежити за тим, які ліки ви вживаєте. Деякі ліки (антидепресанти, заспокійливі, ліки проти алергії, деякі антибіотики) можуть спровокувати блювоту та інші жахливі симптоми, якщо змішати їх з алкоголем.