Чи справді в жінок, які багато часу проводять разом, синхронізуються цикли

17 лютого 2022, 15:41
Читать новость на русском

Джерело:

Cleveland Clinic

Немає достовірних досліджень, які підтверджують теорію, що на менструальний цикл впливає життя з кимось або тяжіння місяця.

Феномен з'явився після дослідження 1971 року, в якому зробили висновок, що менструальний цикл дівчат-сусідок синхронізується під дією феромонів та фаз місяця.

Також на тему: Як вчасно розпізнати інсульт і врятувати життя: головні ознаки та причини

Міф про синхронізацію циклу 

Синхронізацію менструального циклу вивчала психолог Марта МакКлінток на групі дівчат-сусідок у гуртожитку. Вона вважала, що нібито дівчата виділяють феромони, молекули яких уловлюють сусідки по кімнаті, і в результаті синхронізується менструальний цикл.

Також Марта МакКлінток припустила, що на цикл впливає місяць. У цьому дослідженні були помилки, і це неодноразово вказували інші вчені, але, попри це, міф поширився.

Синхронізація менструальних циклів – це швидше випадковість. У жінок різна довжина циклу, і він може збиватися, перетинатися та розходитися. Якщо жінки живуть разом не менше року, то їхні менструальні цикли, ймовірно, збігатимуться кілька разів.

Що впливає на менструальний цикл 

  • протизаплідні таблетки. Вони змінюють рівні прогестерону та естрогену в організмі та впливають на час настання менструації;
  • сильний стрес. Постійне занепокоєння або тривога щодо проблем вдома та на роботі іноді можуть затримувати менструацію;
  • хронічна хвороба. Життя із постійними проблемами зі здоров'ям та прийом деяких ліків можуть зробити менструальний цикл нерегулярним;
  • анорексія або булімія – суворий контроль калорій впливає на тривалість менструації;
  • інтенсивні вправи. Місячні можуть перериватись, якщо при великих спортивних навантаженнях не слідкувати за харчуванням.