Чи справді вакциновані та невакциновані люди однаково поширюють коронавірус

5 серпня 2021, 16:49
Читать новость на русском

Джерело:

Focus

Вчені помітили, що у заражених людей, як вакцинованих, так і невакцинованих, вірусне навантаження приблизно однакове. Тобто вони можуть бути в рівній мірі заразні. Однак нове дослідження показує, що це не привід сумніватися в ефективності вакцин.

Основні відмінності між щепленими й нещепленими проявляються в перебігу хвороби. Це пов'язано з тим, що у вакцинованих людей вірусне навантаження знижується швидше. Тому вони можуть швидше подолати вірус і, отже, заразні протягом коротшого періоду. 

Також на тему: Чому не можна пропускати другу дозу COVID-вакцини: результати експерименту

Тому що у щеплених набагато швидше з'являються нейтралізуючі антитіла, які ефективно борються з вірусом,
– зазначили науковці. 

Як відбувалося дослідження

Для того, щоб визначити вірусне навантаження і, відповідно, ризик зараження від інфікованих, вчені вивчили показники так званого "порогового циклу "(Ct) у 218 заражених. Він визначається за допомогою ПЛР-тесту. Низьке значення Ct означає, що у людини високе вірусне навантаження і, отже, вона дуже заразна. Високий показник Ct, навпаки, означає, що у людини низьке вірусне навантаження.

Як орієнтир науковці вказують показник Ct, який дорівнює 30. Починаючи з цього значення інфікована людина теоретично більше не заразна. На практиці, однак, цей показник також залежить від якості взятого мазка. У обох групах, вакцинованих і невакцинованих, значення Ct на початковому етапі зараження становили близько 20.

Переваги вакцинованих людей 

Однак якщо у вакцинованих значення перевищили позначку 30 вже через 9 днів, то у невакцинованих це сталося тільки через 14 днів. в цей момент показник Ct у вакцинованих людей вже дорівнював 40.

Коротший період, протягом якого можлива передача інфекції, може дозволити скоротити тривалість ізоляції для щеплених людей,
– вважають вчені

Дані з Сінгапуру дають надію на те, що хоча вакцинація і не забезпечує стовідсоткового захисту від зараження, вона знижує ризик розвитку важкого захворювання.

Раніше науковці з'ясували, що рівень антитіл SARS-CoV-2 в організмі людини залишається високим навіть через 9 місяців після зараження. При чому, неважливо хвороба протікала із симптомами, чи без.