Поки ВООЗ скликає термінове засідання комітету з надзвичайних ситуацій на 22 січня через поширення захворювання, Національний інститут охорони здоров'я США (NIH) працюює над вакциною проти нового вірусу. Про це пише CNN.

Читайте також: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: коронавірус передається від людини до людини

"NIH робить перші кроки в напрямку розробки вакцини", – повідомив директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучи.

За словами директора, що через кілька місяців почнеться перша фаза клінічних випробувань, а вакцина стане доступною не менш, ніж за один рік. Додамо, що лише протягом десяти днів (11 січня – 21 січня) зафіксовано чотири смерті і понад 200 хворих від невідомого виду коронавірусу.

Команда вчених з Техасу, Нью-Йорка і Китаю також працює над вакциною. Як зазначив вчений з Медичного коледжу Бейлора в Х'юстоні Пітер Хотез, розробити вакцину для коронавірусів легше, ніж для інших вірусів, таких як ВІЛ або грип.

Цей новий вид коронавірусу викликає атипову пневмонію або гострий респіраторний синдром, який вперше був зареєстрований в Азії в 2003 році і забрав життя понад 700 осіб.

Коронавірус – що це?
Це рід вірусів, що розмножуються в цитоплазмі інфікованих клітин. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.