Небезпечну інфекцію виявили в будинку для людей похилого віку в селі Бариш, що у Бучацькому районі. Як пише телеграм-канал Teza, захворіли і літні пацієнти будинку, і медперсонал закладу. Зараз всі вони зачинені всередині.

До слова На Буковині від коронавірусу з різницею в день померли двоє молодих братів

Згодом Teza оновила свої дані. Виявилося, геріатричному будинку захворіли на коронавірус 6 літніх пацієнтів і 8 медпрацівників. Натомість видання "Медіатор" пише про 6 випадків інфекції в підопічних та 11 працівників закладу (ще п'ять позитивних результатів на коронавірус було отримано в середу, 22 квітня). Однак зачиненими у будинку літніх людей виявилися лише 18 стареньких та 8 працівників (медсестри й санітарки).

Першою захворіла 90-річна жінка. Нині вона в інфекційному відділенні Бучацької лікарні. Медсестри в коментарі "Медіатору" розповіли, що стареньку ніхто не ізолював. Вона контактувала з усіма навіть після підтвердженого коронавірусу. За пенсіонеркою недугу підхопила старша медсестра (нині вона лікується вдома). Тоді й почали перевіряти весь персонал. 17 квітня їм зробили 23 ПЛР-тести. Відтоді восьмеро медичних працівників і 18 стареньких закриті.

Варто відзначити, що про коронавірус в однієї з підопічних геріатричного центру в селі Бариш було відомо ще 17 квітня. А вже 19 квітня кількість інфікованих в селі становила 12 осіб. Медики вважають, що хтось із селян міг заразити літніх людей під час відвідин будинку людей похилого віку.

Та є проблема в тому, що геріатричний будинок майже не забезпечений медобладнанням для лікування хворих на коронавірус. Окрім того, у медиків, як виявляється, не було в достатній кількості ані масок, ані халатів. На весь будинок – лише один штатив для крапельниці та один тонометр (прилад вимірювання тиску) на 18 людей. Також там немає безконтактних термометрів (всі користуються контактними ртутними, які можуть переносити вірус). Крім того, закладу потрібно кілька кисневих концентраторів, в разі, якщо у когось з літніх хворих коронавірусом погіршиться стан.

Водночас На Прикарпатті вже 3 лікарні припинили приймати хворих на COVID-19

Лише після спалаху хвороби, в понеділок, 20 квітня, волонтери доставили в будинок потрібні медзасоби – маски та халати. Однак решта необхідних речей для боротьби з коронавірусом і надалі бракує


Правда і міфи про коронавірус / Інфографіка 24 каналу