Соляні кімнати: новий тренд в медицині
Дедалі більше людей створюють соляні кімнати у своїх приватних будинках. Адже дихання випарами солі визнано ефективним засобом у лікуванні багатьох хвороб та профілактики захворювань.
У ЄС гало- або спелеотерапія входить до ТОП-5 немедикаментозних методів лікування. Мікрочастинки хлориду натрію вбивають шкідливі мікроорганізми та полегшують дихання.
Вчені переконують, що 10 сеансів цілком замінюють повноцінну відпустку на море. Також сіль нормалізує рівень гістаміну, якого не вистачає людям, які страждають на алергію. Крім того, перебування у такому приміщенні позитивно впливає на нервову систему людини. Діє, як заспокійливе.
Будівництво соляних кімнат стало досить прибутковим бізнесом як для виконавця робіт, так і для замовника. Будівельники отримують близько 7 тисяч гривень за один квадратний метр монтажу.
Читайте також: Американець власноруч збудував традиційну хату-мазанку в Україні
Однак власник соляної кімнати може надавати платні сеанси галотерапії. Вартість такої послуги – від 25 до 200 гривень за годину. Соляну кімнату можна зробити у будь-якому підвалі чи іншому занедбаному приміщенні.
Якщо соляну кімнату використовувати для погодинної оренди, повернути інвестовані гроші можна вже за кілька років. Адже таке приміщення майже не потребує витрат на його утримання.
Читайте також: Як за один день створити автономний будинок будь-якої форми і розміру
Найбільш ефективний спосіб створення соляних приміщень – облицювання підлоги, стін та стелі цільними соляними блоками. Саме у такий спосіб облаштували першу соляну кав'ярню в Україні. На оздоблення приміщення знадобилося 12 тонн солі.
Оздобити приміщення площею до 20 метрів можна за місяць. Це обійдеться у 130-140 тисяч гривень.