Смертність від COVID-19 залежить від рівня вакцинації в країні: звіт ЄС

26 листопада 2021, 20:27
Читать новость на русском

Джерело:

Єврокомісія

Те, що вакциновані хворіють на COVID-19 – нормально, це не означає, що вакцини неефективні. Жодна з вакцин проти COVID-19 не надає 100-відсоткового захисту від інфікування, однак всі вони значно зменшують ризики ускладнень і госпіталізації у разі хвороби.

Європейська комісія опублікувала статистику, згідно з якою смертність від COVID-19 є найвищою у країнах з низьким рівнем вакцинації.

Увага Онкологія, вади серця та діабет: у МОЗ пояснили, чи є ці хвороби протипоказом до вакцинації

Кількість смертей подекуди у десятки разів вища там, де не хочуть робити щеплення,
– йдеться у звіті.

Дані також показують, що вакциновані люди рідше потрапляють до лікарні через COVID19. Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19.

Чим вище рівень вакцинації в країні, тим нижчий рівень смертності

Так, згідно з даними Єврокомісії, Мальта має одні з найвищих показників вакцинації та найнижчий рівень смертності.

92% дорослого населення повністю вакциновані. Країна є єдиною, де рівень смертності на мільйон населення за останні 14 днів нульовий.

Мальту випереджає лише Ірландія, яка має рівень вакцинації 93%.

Найменший рівень охоплення вакцинації демонструє  Болгарія, де вакцинувала лише 29% населення. Відповідно, в Болгарії найбільша кількість смертей у порівнянні з населенням – 325 смертей на мільйон людей.


Статистика по рівню вакцинації і кількості смертей на 1 мільйон у ЄС / Інфографіка Єврокомісія

Яка ситуація з поширення коронавірусу у світі?

 За даними Університету Гопкінса, станом на 26 листопада у світі виявили понад 260 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5,1 мільйона смертей серед пацієнтів. Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 48 мільйонів. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Велика Британія, Німеччина, Росія, Туреччина та Україна.