Окрім того, влада просить містян не залишати Ухань без особливих на те причин. Про це повідомляє AP.

Актуально: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

Водночас, китайська державна газета People’s Daily повідомила, що всім заборонено залишати місто від 10 години ранку 23 січня.

Тобто усі залізничні станції, паромні служби і аеропорт вже закриті. Окрім того, припинилась робота громадського транспорту та метрополітену всередині Уханю.

До слова, тим, хто проживає в Ухані, раніше вже порадили уникати натовпу та мінімізувати громадські зібрання, а бібліотеки, музеї та театри скасували виставки та вистави. Як пише BBC, туристичним пам'яткам та готелям міста наказали припинити масштабну діяльність. Також скасували місячну новорічну церемонію вручення молитов у міському храмі Гуйюань, яка минулого року зібрала 700 000 людей.

23 січня з'явилася інформація, що закрили ще два міста – Хуанган та Ечжоу. У них теж скасували рух громадського транспорту і виїзні залізничні шляхи, заборонили масові заходи та закрили ринки. Проте автомобілі поки що мають змогу проїжджати повз місто та покидати його, втім пасажири зобов'язані проходити епідеміологічну перевірку.

24 січня стало відомо, що закрили ще 11 міст провінції Хубей, серед яких: Чібі, Чжицзяне, Хуанши, Сянтао, Ениши, Цяньцзяне і Сяньнине.

29 січня МЗС України повідомило про те, що нині закрито 16 міст провінції Хубей: Ухань, Хунган, Сян’ян, Їчан, Цзінмень, Сяннін, Хуанши, Суйчжоу, Сяньтао, Ечжоу, Цяньцзян, Еньши, Сяогань, Чжицзян, Дан’ян та Чибі.

Що відомо про смертельну пневмонію:

  • Хвороба почала ширитися в китайському місті Ухань, населення якого складає понад 11 мільйонів людей. Багато ранніх випадків зараження вірусом були безпосередньо пов'язані з рибним ринком в Ухані.
  • Від нового коронавірусу вже померли 17 людей, понад пів тисячі заражених зараз у Китаї.
  • Медики Центральної лікарні Уханю працюють у спеціальних захисних костюмах, попри це заразились небезпечною хворобою 11 лікарів.
  • Випадки захворювання реєструють у різних країнах світу. Зокрема, у Таїланді зафіксовані 4 випадки, по одному – в Японії, Південній Кореї та США. Поки перевіряють пацієнтів з підозрою на це захворювання в Італії та Росії.
  • Джерелом нового типу коронавірусу з Китаю могли стати змії. Вірус з'явився близько двох років тому. Генетичний код змій найближчий до коронавірусу, який став причиною смерті вже 25 людей.
Коронавірус – що це?
Це група вірусів, які здатні викликати застудні захворювання та нетипові пневмонії.В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.
Досі вважали, що коронавірус вражає тварин. Передача від людини до людини досить обмежена. Точні причини спалаху в Китаї ще з'ясовують.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.