Скільки в Україні є тестів для виявлення штаму коронавірусу Дельта і як лікують вірус
Джерело:
"Радіо Свобода"Штам коронавірусу Дельта в Україні виявляють двома способами. Для аналізу зразків хворих використовують геномне секвенування і специфічні ПЛР-системи.
Поки що не усі області України можуть виявляти штам коронавірусу Дельта. Про це розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
До теми Симптоми відрізняються: МОЗ надало нові дані про штам коронавірусу Дельта
Штам вже активно шириться Україною. Тож забезпечити регіонами тестами у МОЗ сподіваються до осені.
Як в Україні виявляють штам коронавірусу Дельта
Нині українські лабораторії можуть виявляти "Дельту" двома шляхами – геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-систем. Діагностувати вірус за допомогою геномного секвенування можуть три державні лабораторії. Але є ще 5 – 6 таких приватних лабораторій.
Ігор Кузін
“І частина лабораторій вже має специфічні ПЛР-системи, які дозволяють доволі швидко виявити саме прицільно цю мутацію. На рівні Центру громадського здоров’я в нас є майже 2 тисяч таких тестів. На рівні областей також декілька тисяч вже є. І сподіваємося, що до осені ми зможемо такі тест-системи забезпечити на рівні кожної області”.
Як лікують хворих на штам коронавірусу Дельта
Інфікованих штамом коронавірусу Дельта пацієнтів лікують згідно з таким саме протоколом, як і пацієнтів з іншими штамами.
Як захиститися?
- Від Дельта-штаму та його ускладнень можна захиститися лише вакцинацією.
- Щеплення можна зробити у найближчому пункті щеплення чи центрі масової вакцинації. Якщо ви маломобільна людина або ж працюєте у компанії, де є понад 50 охочих зробити щеплення, то можна викликати мобільну бригаду.
- Дізнатися адресу та контакти найближчого місця вакцинації можна на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/ або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу