Скільки пацієнтів страждають від постковідного синдрому: нові дані

16 червня 2021, 09:49
Читать новость на русском

Джерело:

CNN

Американські експерти заявили, що 23,2% пацієнтів із COVID-19 мали хоча б один симптом постковідного синдрому через 30 і більше днів після діагнозу.

Чверть пацієнтів з COVID-19 мали постковідний синдром

Дослідження від FAIR Health свідчить, що найчастіше через місяць після хвороби люди скаржаться на біль, задишку і гіперліпідемію.

До теми Пандемія рухається швидше, ніж розподіл вакцин, – ВООЗ

  • Довготривалий COVID-19 найчастіше фіксували у людей, які мали важкий перебіг захворювання (50%).
  • Водночас ознаки синдрому виявляли у тих, хто перехворів на коронавірус у легкій формі (27,5%), а також у "значної" частки безсимптомних пацієнтів (19%).
Найчастіше люди скаржилися: на біль (5,1%), задишку (3,5%), гіперліпідемію (3%), нездужання і стомлюваність (2,9%) і гіпертонію (2,4%).

Що цікаво, серед дітей від 0 до 18 років біль і задишка були двома головними симптомами, але проблеми з кишківником замінили гіперліпідемію на третьому місці,
– йдеться в дослідженні.

Вчені проаналізували дані майже 2 мільйонів людей, у яких діагностували COVID-19 в період від лютого до грудня 2020 року.2

Від постковідного синдрому частіше страждають жінки

Більшість симптомів частіше зустрічалися у жінок, але експерти виокремили 12 скарг, про які найчастіше повідомляли чоловіки, одна з яких – панкреатит.

Окрім того, до ознак постковідного синдрому віднесли тривогу, з якою стикнулося найбільше пацієнтів, депресію, розлади адаптації.

Смертність після перенесеного COVID-19: через 30 і більше днів після початкового діагнозу 0,45% пацієнтів, які були госпіталізовані і виписані, померли.

Частка не госпіталізованих померлих хворих склала 0,02%, а безсимптомних – 0,01%.