Не 10 тисяч: скільки кроків на день потрібно робити, щоб бути здоровим
Джерело:
Heart Research InstituteКожного разу, коли йдеться про здоровий спосіб життя, часто згадують стандарт у 10 тисяч кроків щоденно як міру підтримки фізичної активності. Проте останні дослідження демонструють, що ця кількість кроків може бути завищеною.
Міф про 10 тисяч кроків
У середині 1960, японська компанія Yamasa Clock у рамках рекламної кампанії представила крокомір Manpo-kei, що в перекладі означає "10 тисяч кроків", пише Heart Research Institute. Цей маркетинговий хід привів до того, що мільйони людей почали вважати, що саме 10 тисяч кроків сприяють оптимальному здоров'ю.
Також на тему Як змінюється тривалість життя людей: помітили нову тенденцію
З часом цей стандарт був прийнятий виробниками різних пристроїв вимірювання активності, і сьогодні він вбудований у багато додатків і в розумні годинники.
Попри широке поширення цієї норми, було проведено достатньо досліджень, що підтверджують користь помірної ходьби. Однак все більше даних свідчать про те, що для підтримання здоров'я достатньо і меншої кількості кроків.
Правильне і збалансоване харчування – це те, про що варто подбати кожному. Та, на жаль, забезпечити денну норму вітаміну D лише з їжі чи завдяки сонцю – практично нереально. Вихід є – Вітагама D₃ – дієтична добавка, з якою кожен день стане сонячним!
*Перед вживанням дієтичної добавки варто проконсультуватися з лікарем.
Дослідження активності людей
Наприклад, дослідження Гарвардської школи медицини показало, що для зниження ризику смертності серед старших жінок достатньо всього 4,4 тисячі кроків на день, при цьому найбільша користь спостерігалася у тих, хто проходив 7,5 тисяч кроків.
Вчені з Університету Массачусетсу проаналізували дані довгострокового дослідження CARDIA, яке включало 2,1 тисячі чоловіків та жінок віком від 38 до 50 років. Вимірювання активності проводились за допомогою акселерометрів у 2005 – 2006 роках. Розділивши учасників на три групи за рівнем активності (менш як 7 тисяч, до 10 тисяч та понад 10 тисяч кроків на день), дослідники виявили, що 7 тисяч кроків на день знижують ризик смертності на 50 – 70%.
Примітно, що дослідники не знайшли зв’язку між інтенсивністю ходьби та зменшенням ризику смертності, тобто неквапливі прогулянки мають такий же ефект, що й енергійний.
Ці дані показали, що навіть неспішні прогулянки забезпечують ті ж переваги, що і більш інтенсивна ходьба.