Ще в 2014 році вийшла робота, яка аналізувала більше 11 досліджень і оцінює показники ефективності сечовипускання у чоловіків, розповіла уролог Дарина Чернишова.

Читайте також: Чоловічий клімакс: симптоми та як побороти

Виявилося, що здорові чоловіки однаково ефективно мочаться в будь-якому положенні. А ті, хто страждають хворобами нижніх сечових шляхів, набагато ефективніше виділяють сечу в положенні сидячи. У них вища швидкість сечовипускання і нижчий об'єм залишкової сечі.

Така відмінність пояснюється напруженням м'язів тазового дна, яке обов'язково відбувається під час вертикального сечовипускання. Напруження м'язів кора, передньої поверхні стегна, сідниць – все це відбивається на тазовому дні і навіть на силі скорочення міхура.

Тому літнім чоловікам рекомендується спорожняти сечовий міхур сидячи, коли це можливо. Крім того, розбризкування сечі, що відбувається при сечовипусканні стоячи, значно більше, ніж при сидячій позиції.

Це провокує розвиток бактерій. Тому в домашніх умовах сечовипускання сидячи – вважається гігієнічнішим і кориснішим для здоров'я.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.