Про це сказав директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта, повідомляє "Укрінформ".

Читайте також: Небезпечна сибірка в Україні: симптоми, лікування та профілактика

Наразі щеплення від сибірки не проводиться рутинно. Можуть бути запропоновані щеплення за рахунок роботодавців для тих спеціальностей, які мають підвищений ризик контакту з сибіркою, наприклад, пастухи або роздільники м'яса на м'ясокомбінатах,
– зазначив Курпіта.

Він додав, що вакцини проти сибірської виразки не закуповуються за кошти держави.

"Держава не забезпечує на цей момент закупівлю цих вакцин, це може здійснюватися на добровільних засадах за рахунок роботодавців", – пояснив він.

Нагадаємо, 2 жовтня стало відомо, що в Одеській області госпіталізовано 5 людей з діагнозом "сибірська виразка". Вогнище інфекції локалізовано та небезпеки розповсюдження немає.

У МОЗ сповістили, що потенційну небезпеку у зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць в Україні, переважно – колишні скотомогильники в сільській місцевості.

Що таке сибірка чи сибірська виразка? Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, властиве тваринам, але здатне вражати і людей. Воно вражає шкіру, утворюючи специфічні карбункули (чиряки), підвищується температура тіла та відбувається загальна інтоксикація організму.

Спори інфекції можуть зберігатися у землі до 100 років. Тваринам інфекція передається через траву, яку вони їдять. Серед людей у зоні ризику перебувають ті, хто працює з м'ясом, тваринами або в лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.