Інфографіку та відеоурок створили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), МБО "Партнерство "Кожній дитині" в рамках реалізації проєкту "Моніторинг та забезпечення потреб дітей в умовах війни".

Також на тему: Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Алгоритм дій

Алгоритм описує послідовність дій медичних працівників та особливості їхньої взаємодії з підрозділами Національної поліції України, службами у справах дітей, батьками та родичами дітей, з урахуванням віку та особливостей розвитку та стану здоров’я дитини, а також обставин воєнного стану відповідно до діючого законодавства.


Дитина без супроводу дорослих: алгоритм дій / Інфографіка Дитячий фонд ООН

Алгоритм містить 8 етапів: виявлення, повідомлення, інформування, ідентифікація, медогляд, інформування про стан дитини, медична допомога та виписка. Хлопчик чи дівчинка можуть загубитися і у мирний час, а в період воєнного стану ризик виникнення такої ситуації зростає.

Ідею зробити такий алгоритм підказав випадок із життя, говорить його співавторка Зінаїда Кияниця – експертка проєкту ЮНІСЕФ "Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни" та член Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Під час одного із засідань штабу саме обговорювали ситуацію, коли про виявлену дитину без супроводу недосвідчена медична працівниця не повідомила службу у справах дітей. Саме ця служба має забезпечувати заходи із захисту дітей, які залишились без батьківського піклування. Алгоритм передбачає варіанти дій у різних ситуаціях, бо сценарій буде дуже відрізнятись, скажімо, в умовно мирному Івано-Франківську чи у Харкові, навколо якого тривають бойові дії,
– розповідає експертка.

Кожен етап алгоритму описує дії медика та очікуваний результат, терміни виконання і документування, а також особливості дій у разі надзвичайної ситуації. Поради стануть у пригоді не лише фахівцям, а звичайним громадянам та волонтерам, адже виявити дитину без супроводу може будь-хто.

Як діяти, якщо виявили дитину без супроводу: дивитись відео