Що може "вбити" COVID-19: вчені стали на крок ближче до розробки нових ліків

2 грудня 2021, 12:03
Читать новость на русском

Джерело:

MedicalXpress

У мікробіомі людини дослідники виявили метаболіти (проміжні або кінцеві продукти метаболізму), які пригнічують інфекцію COVID-19 на клітинних моделях вірусу.

Нове відкриття може допомогти розробити нові ліки від коронавірусу. Це одне з перших таких досліджень, яке показало, що молекули, вироблені мікробіомом людини, можуть пригнічувати вірусні інфекції, зокрема коронавіруси.

Цікаво Схвалені ліки від Альцгеймера призводять до набряку мозку у третини пацієнтів

Зупинити коронавірус

Вчені виявили, що бактерії, що ростуть на вас і у вас, виробляють специфічні молекули, які можуть придушувати вірусну інфекцію SARS-CoV-2. Принаймні в лабораторних умовах.

І ці молекули, схоже, роблять це за допомогою низки різних механізмів,
– зазначив провідний автор Шон Бреді з Університету Рокфеллера.

У новому дослідженні експерти використали клітинний аналіз SARS-CoV-2 для скринінгу метаболітів із зразків бактерій у мікробіомі людини. Вони ідентифікували 3 бактеріальні метаболіти, здатні пригнічувати коронавірус:

  • аналог аденозину;
  • триптамін;
  • двозаміщений піразин.

Виявлені молекули мають структурну подібність із синтетичними ліками, які вже дослідили для лікування COVID-19.

Довідка. Мікробіом – ​це сукупність бактерій, вірусів, грибів та архебактерій усередині людини та на поверхні її шкіри. Мікробіом розподілений у нашому організмі нерівномірно, за його локалізацією та складом розрізняють мікробіом шкіри, ротової порожнини, дихальних шляхів, урогенітального тракту і кишківника.

"Було інтригуюче, що з усіх доступних хімічних речовин – метаболіти, які ми виявили з мікробіому, мали схожість із клінічно значущими противірусними препаратами", – сказав Френк Піскотта, доктор філософії, провідний автор дослідження.

Варто знати Коли в Україні з'являться ліки від COVID-19 і чи потрібно буде за них платити

За словами авторів, ці молекули можуть стати відправною точкою для розробки нових противірусних препаратів.