Що може спонукати українців вакцинуватись від COVID-19: пояснення депутатки
В Україні більше ніж половина громадян наразі не готові вакцинуватись від COVID-19. Це є наслідком незадовільної роботи МОЗ та провалу підготовки до масового щеплення. Зокрема, це ключовий орган, який повинен забезпечити населення вакциною.
Для того, щоб спонукати людей зробити щеплення від коронавірусу, варто вести активну інформаційну кампанію. Про це заявила депутатка від фракції "Голос" Ольга Стефанишина в ефірі 24 каналу.
Читайте також Навіщо українцям реєстр вакцинованих від COVID-19: відповідь експерта
За її словами, також дуже важливо розвіювати міфи, які розповсюджують в інтернет-просторі.
Треба боротися з російською пропагандою, адже саме Росія є одним з найбільших розповсюджувачів міфів про вакцинацію,
– наголосила вона.
Стефанишина зазначила, що МОЗ має щодня надавати українцям вичерпну інформацію про вакцини, які вже є у світі. Однак і цього замало. Депутатка розповіла, що важливо вже мати препарат, щоб люди розуміли, чим їм будуть робити щеплення.
"На жаль, ми навіть не знаємо, коли буде вакцина від коронавірусу. Водночас це єдиний метод зупинити тяжкі наслідки хвороби й попередити смертність", – наголосила вона.
Як розповіла депутатка, в інших країнах світу вже ведуть активну інформаційну кампанію щодо важливості вакцинації та правильно організовують ці процеси. На її думку, це також підвищує мотивацію людей до щеплення.
До теми Бродський поширює фейки про "підпільну вакцинацію" в інтересах Росії і "Супутник V", – Іванов
Документ про вакцинацію
Стефанишина розповіла, що наразі у світі вже є розмови про паспорт, у якому буде зазначено, чи робила людина щеплення проти коронавірусу. Втім, якщо це трапиться, то українці можуть залишитися ізольованими від усіх країн.
З тими темпами, які ми сьогодні бачимо, Україна не скоро отримає вакцину,
– припустила вона.
Стефанишина підсумувала, що українці можуть залишитися без належної допомоги й можливості вакцинуватися.
Вакцинація в Україні: коротко
- Україна підписала угоду лише з одним постачальником вакцин – китайською компанією Sinovac. Держава планує закупити 5 мільйонів доз препарату. Однак якщо ефективність цього препарату виявиться нижчою, ніж 70%, то Україна розірве угоду.
- Держава очікує на постачання вакцини проти COVID-19 вже у лютому 2021 року.
- Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що шанси появи вакцини від Pfizer та BioNTech на українському ринку – нульові. Кількість вакцин обмежена, а у самої компанії все вже давно розкуплено.