Наша шкіра старіє не тому, що м'язи на обличчі втрачають тонус. Старіння шкіри – це комплексний процес, розповіла дерматологиня Світлана Якубовська, пише 24 канал.

Також на тему: Гоління під пахвами: чи потрібно це робити та як

Тут залучені генетика, гормони, і фізіологічні процеси старіння – зменшення синтезу колагену, еластину, гіалуронової кислоти, вплив сонця (фотостаріння) та інші. Тому "тренуючи м'язи обличчя" ви звичайно не можете на них впливати.

Ефективність вправ для обличчя

Заняття фейсфітнесом дійсно може в деяких випадках сповільнювати "сповзання овалу обличчя", приводячи в тонус ті м'язи, яким тонусу якраз і не вистачає (особливо коли обличчя старіє за деформаційним типом – зміна овалу обличчя, провисання в нижній його частині – важке подвійне підборіддя).

Однак, не все так просто. З віком і у кожної людини в залежності від активності їхньої міміки різні групи м'язів обличчя можуть перебувати як в гіпертонусі (надмірне напруження), так і в гіпотонусі (надмірне розслаблення). Та й під час будь-яких рухів, наприклад, при посмішці одні м'язи напружуються, а інші, навпаки, розслабляються.

Тому якщо і виконувати будь-які вправи, спрямовані на "зміцнення м'язів", треба чітко знати з чим працювати, які м'язи у конкретної людини на обличчі перебувають в недостатньому тонусі, щоб можна було на них впливати й не погіршити гіпертонус інших м'язів. Ось чому вправи "через екран" або з журналу точно не варіант. Це можливо тільки виключно з фахівцем, що має медичну освіту і розбирається в цьому на всі 100%.