Розробили імплант, який формує штучний зір у незрячих
Джерело:
EurekalertІталійський вчений Дієго Гецці з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EFPL) придумав спосіб, як подарувати незрячим людям зір.
Принцип роботи пристрою
В основі технології – імплантат з 10,5 тисяч електродів, який встановлюється безпосередньо на сітківку. вчені працювали над винаходом з 2015 року.
Читайте також Чи можна робити операцію при коронавірусі
Імплант працює з розумними окулярами, оснащеними камерою, і мікрокомп'ютером. Камера, вбудована в розумні окуляри, фіксує зображення в полі зору користувача – охоплює 45 градусів і надсилає дані на мікрокомп'ютер, розташований на одному з наконечників окулярів.
Мікрокомп'ютер перетворює дані на світлові сигнали, які передаються на електроди в імплантаті сітківки.
Люди будуть вчитись розпізнавати об'єкти
Ці електроди стимулюють сітківку так, що користувач бачить спрощену чорно-білу схему зображення, яка складається з точок світла.
Згодом пацієнти повинні навчитися інтерпретувати ці світлові точки, щоб розрізняти форми та предмети.
Коли ви дивитеся на зірки в нічному небі — ви можете навчитися розпізнавати певні сузір'я. Сліпі пацієнти побачать щось подібне з нашою системою,
– пояснив дослідник Гецці.
Перспектива відкриття
Система ще не випробувана на людях. Перш за все дослідницька група хотіла впевнитись у своїх результатах. Для вимірювання зору використовували 2 параметри: поле зору та роздільну здатність.