У Росії офіційно підтвердили два випадки інфікування штамом Омікрон

6 грудня 2021, 12:30
Читать новость на русском

Джерело:

Интерфакс

У Росії виявили пацієнтів, інфікованих штамом коронавірусу Омікрон. Станом на 6 грудня там офіційно підтвердили вже 2 таких випадки.

Люди, заражені штамом Омікрон, напередодні прибули у Росію з Південно-Африканської Республіки. Таку інформацію повідомили у Роспотребнадзорі.

Зверніть увагу Багато мутацій, але мало даних: що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон

Загалом коронавірус виявили у 10 росіян, які повернулися з ПАР. Щонайменше у 2 з них – варіант Омікрон. Наразі спеціалісти ще з'ясовують, які штами вірусу в інших пацієнтів. Після прибуття з Африки усіх відправили на обсервацію.

20 пасажирів відмовлялись від карантину 

За інформацією телеграм-каналу SHOT, літак з російськими туристами приземлився в аеропорту "Домодєдово" 4 грудня. На його борту перебували 170 людей. 20 з них відмовилися їхати у місце проходження обов'язкового карантину. Їх російські ЗМІ охрестили "бунтівниками". Врешті, на місце прибули правоохоронці. Після кількох годин суперечок цих пасажирів таки відвезли в обсерватор. Там вони перебуватимуть до 18 грудня. Деякі з цих людей мали пересадку на інші рейси. Таким пообіцяли довідки, з якими вони зможуть вимагати компенсацію.

Обов'язковий карантин триває 14 днів

  • Один із обсерваторів облаштували у Сергієвому Посаді. Усі, хто прибуває в Росію з ПАР та сусідніх країн, повинні там відбути 14-денний карантин. Від нього не звільняють навіть негативний ПЛР-тест чи сертифікат про вакцинацію.
  • У таких місцях росіянам щодня проводять ПЛР-тестування, за ними спостерігають медики. Після появи симптомів COVID-19 чи отримання позитивного результату ПЛР-тесту їх ізолюють у бокси інфекційних стаціонарів.
Зверніть увагу! Україна також заборонила в'їзд громадянам низки країн через поширення штаму Омікрон. Мовиться про громадян ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватіні, Мозамбіку та Малаві.

Коротко про штам коронавірусу Омікрон

Омікрон виявили наприкінці листопада у Південній Африці. Відомо, що він має понад 50 різних мутацій. Станом на 6 грудня у світі не зафіксували жодного летального випадку внаслідок інфікування цим штамом. Попередньо у ВООЗ визнали Омікрон таким, що викликає занепокоєння. Проблемним є, зокрема, й те, що його майже не можливо виявили за допомогою звичного ПЛР-тесту. Вже також з'ясували, що інфікуватися новим штамом можуть навіть ті, хто вже перехворів на COVID-19.