На Рівненщині з голови жінки дістали 10-сантиметрового паразита
На Рівненщині у жінки з-під шкіри на скроні витягнули 10-сантиметрового гельмінта дирофілярію. Вона звернулася до медиків через пухлинку, яка виникла біля щелепи, а згодом перемістилася на скроню.
Новий випадок дирофіляріозу на Рівненщині
У відомстві зазначили, що це вже другий випадок захворювання в області цього літа та 44 з 2005 року, відколи його вперше зафіксували у людини.
Також на тему: На Рівненщині з голови жінки дістали 9-сантиметрового гельмінта
У пацієнтки видалили 10-сантиметрового паразита з пухлини зі скроневої частини голови. Наразі хвора почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне обстеження,
– йдеться в повідомленні.
Жінка звернулась до медиків наприкінці липня. Вона скаржилась на невелику пухлинку, яка виникла у правій підщелепній ділянці. Згодом пухлинка почала мігрувати: спершу перемістилась до ділянки біля вуха, а згодом – на ліву скроню.
10 серпня жінка ще раз звернулась до медиків. Пухлину вирішили видалити. Після втручання там виявили 10-сантиметрового гельмінта.
Що відомо про дирофіляріоз
Підшкірний дирофіляріоз передається людині лише через укуси комарів від хворих собак, котів, диких м’ясоїдних звірів. Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту триває від 1 місяця до 2 років. Симптоми захворювання залежать від місця де утворився паразит. Але в більшості випадків з’являється болюча чи безболісна пухлина, пацієнти часто відчувають свербіж, відчуття руху чогось під шкірою, та помічають переміщення гельмінта.
Важливим заходом профілактики підшкірного дирофіляріозу є захист від укусів комарів. Подбайте про антимоскітні сітки для своїх осель, обов’язково застосовуйте репеленти та фумігатори, щоб не допустити передачі хвороби.