З'ясували, чому чоловіки частіше хворіють на рак, ніж жінки

9 серпня 2022, 19:20
Читать новость на русском

Джерело:

Cancer

Результати нового дослідження показують, що чоловіки частіше хворіють на рак через біологічні статеві відмінності, а не поведінкові, пов’язані з курінням, вживанням алкоголю, дієтою та іншими факторами.

Нове дослідження раку 

Розуміння причин статевих відмінностей та ризику раку може надати важливу інформацію для покращення профілактики та лікування цих захворювань. Щоб провести дослідження, докторка Сара С. Джексон з Національного інституту раку, що є частиною Національного інституту здоров’я, та її колеги оцінили різницю в ризику 21 типу раку для серед 171 274 чоловіків і 122 826 жінок у віці 50 – 71 років.

Також на тему: Назвали усі групи людей, в яких найвищий ризик раку

Наші результати показують, що існують відмінності в захворюваності на рак, які не пояснюються лише впливом навколишнього середовища. Це говорить про те, що існують внутрішні біологічні відмінності між чоловіками та жінками, які впливають на схильність до раку, 
– сказала докторка Джексон.

Чоловіки мають більшу схильність до раку 

За цей час у чоловіків виникло 17 951 новий випадок раку, у жінок – 8 742. Захворюваність була нижчою у чоловіків, ніж у жінок, лише для раку щитовидної залози та жовчного міхура, а ризики інших видів раку були в 1,3 – 10,8 раза вищими. Найбільший ризик у чоловіків спостерігався для раку стравоходу (ризик у 10,8 раза), гортані (ризик у 3,5 раза), шлунка (ризик у 3,5 раза) і раку сечового міхура (ризик у 3,3 раза).

Чоловіки мали підвищений ризик розвитку більшості видів раку навіть після поправки на широкий спектр ризикованої поведінки та канцерогенного впливу. А ці відмінності у поведінці не сильно підвищують ризик онкології (від 11% для раку стравоходу до 50% для раку легенів).

Отримані дані свідчать про те, що біологічні відмінності між статями, такі як фізіологічні, імунологічні, генетичні та інші відмінності, відіграють важливу роль у підвищенні ризику раку у чоловіків у порівнянні з жінками.

У супровідній редакційній статті обговорюються результати дослідження та зазначається, що для усунення статевих розбіжностей у раку потрібен багатогранний підхід.