Рада спростила закупівлю кисневих станцій: що тепер зміниться
Джерело:
телеграм Верховної РадиПарламентарі 18 листопада ухвалили закон №6293, який спрощує закупівлю кисневих станцій і пришвидшує оснащення ними лікарень. На тлі пандемії коронавірусу законодавча ініціатива є надзвичайно важливою.
За законопроєкт проголосували одразу 339 народних обранців на засіданні Ради.
Важливо Зеленський підписав закон про виділення 800 мільйонів на кисневі станції
Як мовиться у пояснювальній записці до закону, його метою є покриття критичної потреби опорних закладів у незалежних джерелах кисню, а саме – кисневих станціях.
Перший віцеспікер парламенту та голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко зауважив, що документ дотичний до ухваленого раніше законопроєкту №5460 щодо виділення додаткових 800 мільйонів гривень на встановлення кисневих станцій в лікарнях. Його парламент підтримав в цілому 4 листопада.
Питання кисневе наразі не завершене. Є необхідність ухвалити "компліментарні" закони, аби проголосований раніше законопроєкт №5460 запрацював у повному обсязі,
– зауважив Корнієнко.
За його словами, законопроєкт №6293 передбачає, що кисневі станції не будуть будуватися по кілька років, а встановлюватимуться за пришвидшеним процесом.
Яка зараз ситуація із COVID-19 в Україні
- За минулу добу, 17 листопада, в Україні виявили 20591 нового хворого на COVID-19. Відомо, що серед них 1478 дітей та 377 медпрацівників.
- На жаль, коронавірус забрав життя ще 752 людини. Найвищий добовий приріст смертності зафіксували у Дніпропетровській області, де померли аж 103 інфікованих.
- За весь час пандемії в Україні коронавірусну хворобу COVID-19 діагностували 3 284 008 мешканцям країни. 2 704 217 людини вже подолали захворювання. Але померли, на жаль, 79 506 інфікованих.
Повний текст публікації з телеграму Верховної Ради:
Прийнято закон України про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про публічні закупівлі" щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (№ 6293).
Метою закону є покриття критичної потреби опорних закладів у незалежних джерелах кисню, а саме – кисневих станціях.