Психолог назвав дієві способи для подолання безсоння

1 лютого 2016, 22:44
Читать новость на русском

Британський психолог Річард Вайзман представив вісім способів, які допоможуть позбутися від безсоння.

За словами експерта, проблеми зі сном є у кожного третього, пише The Guardian.

Тому, кілька років тому Вайзман зайнявся дослідженнями способу життя людей, які міцно сплять і вранці відчувають себе бадьорими.

Уникати яскравого світла

За дві години до сну не рекомендується користуватися комп'ютерами, смартфонами, планшетами та іншими гаджетами, адже вони випромінюють світло, яке негативно впливає на вироблення гормону мелатоніну. При необхідності використання пристроїв, рекомендується максимально знизити яскравість екрану.

Купання

Прийом ванни або душу підвищує температуру тіла, але коли людина завершує купання — температура падає, через що мозок отримує сигнал про готовність до сну і починає виробляти мелатонін.

Без алкоголю

Побутує думка, що невелика кількість алкоголю на ніч допоможе заснути, однак насправді це викликає занепокоєння, порушення сну, кошмари і навіть хропіння. Тому, не рекомендується вживати за кілька годин до сну.

Розумова діяльність

Людина засинає швидше, коли морально втомлюється. Тому рекомендується проводити розумові вправи, наприклад, рахувати в зворотному порядку.

Список справ

Досить часто людям не дають заснути майбутні справи і бажання нічого не забути. У такому випадку, варто покласти біля ліжка блокнот і записувати всі думки та завдання.

Відповідна музика

Експерт радить знайти для себе музику, під яку буде легко заснути. З часом мозок почне асоціювати композиції зі сном, тому безсоння більше не буде турбувати.

Не лежати безглуздо

Якщо людина прокидається серед ночі і не може заснути довше, ніж двадцять хвилин, то варто встати з ліжка і відволіктися. Можна почитати або вирішити якісь головоломки, але при цьому слід уникати яскравого світла і гаджетів.

Сегментований сон

Дослідження показують, що багато людей не можуть спати протягом усієї ночі. У такому випадку психолог рекомендує спробувати двофазний сон, який має на увазі пробудження через кожні чотири години. Годину без сну між фазами можна витратити на навчання, читання або спілкування.

Читайте також: Десять продуктів для гарного здоров'я взимку