Про те, які сигнали організм подає, якщо не може впоратись зі стресом, розповіли фахівці виданню Anywell.

Читайте також: Від якого стресу ми набираємо вагу, а від якого зникає апетит – пояснили різницю

Часті головні болі чи болі в спині

Якщо у вас немає діагностованих захворювань спини, болі можуть бути ознакою стресу. Якщо ви нервуєте, тіло не може розслабитися, а м'язи перебувають в постійному напружені. Хронічний стрес може викликати болі у спині, в шиї, плечах і голові.

Задишка і проблеми з диханням

Стрес і дихальна система мають безпосередній зв'язок один з одним. Якщо ви загалом здорові, але у вас проблеми з диханням, спробуйте дихальні практики, це допоможе організму дихати вільніше та зменшить напруження в організмі.

З’являються висипання

Дослідження довели, що стрес провокує висипання та інші проблеми зі шкірою. Річ у тому, що кортизол, який продукується гормональною системою, коли ви нервуєте, збільшує вироблення шкірного сала.

Проблеми зі шлунком

Стрес порушує роботу гормонального регулятора гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, що може призвести до дисфункції кишківника, а також до дисбалансу кишкового мікробіома.

Погана пам’ять та проблеми з прийняттям рішень

Хронічний стрес може погіршити пам'ять через недостатню кількість дофаміну, який надходить у префронтальну кору, що відповідає за пам'ять і прийняття рішень. Нестача дофаміну може вплинути на функціонування мозку і, таким чином, зробити вас більш забудькуватим.

Низьке лібідо

Хронічний стрес — одна з причин зниженого лібідо у жінок. Коли ви нервуєте, то сексуальне бажання зменшується як на психологічному рівні, так і на гормональному через вироблення кортизолу.

Набір ваги

Вчені довели, що хронічний стрес може прискорити процес утворення жирових клітин в організмі шляхом підвищення рівня стероїдних гормонів глюкокортикоїдів. Їх надлишок в організмі протягом тривалого періоду призводить до вироблення жирових клітин із більшою швидкістю, ніж зазвичай.

Ну, і звісно, коли ви переживаєте стрес, то можете погано контролювати свої харчові звички.

Поганий сон

Стрес призводить до проблем зі сном. Але це загрожує ще й зворотним негативним ефектом: поганий сон теж викликає стрес, тому важливо дотримуватися гігієни сну.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.