Прийом антибіотиків більше двох місяців підвищує у жінок ризик інфаркту

25 квітня 2019, 22:45
Читать новость на русском

Ймовірність зіткнутися з інфарктами або інсультами у жінок старшого віку підвищується на 35%. Експерти вважають, що тривале використання цих ліків знищує популяцію здорових бактерій в шлунково-кишковій системі і призводить до дисбалансу, який провокує запальні процеси, звужує кровоносні судини і пошкоджує серце.

До такого висновку дійшли вчені з Tulane University. Приймаючи антибіотики більше двох місяців жінки стикаються з підвищеним ризиком інфарктів і інсультів. Все це справляє цілісний ефект, і чим частіше жінки застосовують антибіотики протягом свого життя, тим вищим стає ризик серцево-судинних захворювань.

Читайте також: Яка частота пульсу свідчить про ризик передчасної смерті

Дослідники дійшли до такого висновку, спостерігаючи за 36,5 тисячами жінок із США. Та зрозуміли, що представниці жіноцтва старші за 60 років на 32% частіше зіштовхувалися з хворобами серця і судин в наступні 8 років після тривалого використання антибіотиків, в порівнянні з тими, хто не приймав їх так довго.


У старшому віці в жінок погіршується імунна система

Для жінок у віці від 40-ка до 59-ти довгий курс антибіотиків збільшував ймовірність серцево-судинних хвороб на 28%. Серед жінок молодше 40-ка додаткового ризику не зафіксували.

Чим старша жінка, тим гірше працює її імунна система, і вищик ризик бактеріальних інфекцій, які як раз і вимагають тривалих курсів антибіотиків. Це ще один доказ того, що дані ліки необхідно приймати дуже обережно і тільки у виняткових випадках.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.