Про це повідомляє ТСН.

Все, що лікарі можуть робити у найближчі 3 тижні для допомоги дитині, – слухати серцевий ритм і стежити за показниками на моніторах. Тіло хлопчика час від часу пробивають судоми. Це при тому, що мускулатуру фактично вимкнули сильними ліками, щоб дитина не страждала, пояснив в.о. головного лікаря Київської обласної дитячої лікарні Самвел Багдасаров.

Читайте також: Правець: симптоми та причини важкої хвороби

Життя хлопчика підтримує апарат штучної вентиляції легень. За словами медиків, це єдиний спосіб врятувати дитину – дати час організму побороти нейротоксин.

Починається напруга, спазми всієї мускулатури тіла і вигинання тіла, порушення дихання. Людина може померти або від паралічу дихання, або від паралічу серця,
– розповів Багдасаров.

Коли хлопчик проколов собі ногу, місцеві медики обробили рану, наклали пов’язку та ввели дитині вакцину проти правця. Після цього хлопчик ще 5 днів ходив до школи.

У нас у школі є WiFi-зона. Після уроків він сидів з дітками, тоді уже побачили, що в нього відбуваються судоми обличчя,
– розповіла директор школи Тамара Мисловська.

Це одна з перших ознак правця у невакцинованих людей. Дуже швидко судоми охоплюють все тіло. Збудник захворювання – бактерія, яка є довкола і навіть у кишківнику людини. Смертельною стає лиш за сприятливих умов, тобто коли в організмі немає антитіл. Їх забезпечує вакцинація.

Прогнози медиків щодо здоров’я хлопчика є невтішними, як і цифри, що наводить Міністерство охорони здоров’я. За їхніми даними, у 2017 році від правця провакцинувалася лише половина тих, кому необхідно було це зробити, а за 7 місяців 2018 року – трохи більше 30%.

До слова, перший випадок захворювання на правець в Україні у 2018 році зафіксували у Києві, де занедужав дорослий чоловік.

Що таке правець? Це небезпечне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і викликає сильні судоми м'язів. Хвороба часто закінчується смертю. Виникає хвороба від зараження спорами анаеробної палички Clostridium tetani, які найчастіше живуть у ґрунті та потрапляють всередину організму людини через різні ушкодження шкіри, навіть звичайні порізи. Знешкодити правець не допоможе оброблення рани антисептичними засобами. Найефективніший метод попередження правця – профілактичні щеплення з раннього дитячого віку.