Правда чи міф: найпоширеніші питання про коронавірус
30 квітня 2021,
19:50
Читать новость на русском
З початку пандемії коронавірусу у світі минуло більше року. За цей час серед людей поширилося чимало міфів та чуток про інфекцію. Що з цього правда, що брехня – читайте далі.
Оскільки світ продовжує боротися з коронавірусом, він також бореться з іншим видом епідемії – дезінформацією . "Інфодемія" настільки ж шкідлива, як і сам COVID-19, змушуючи людей применшувати тяжкість захворювання та ігнорувати поради щодо профілактики та лікування.
Читайте також Коли варто вакцинуватися після одужання від COVID-19
Інфекціоністка Леся Радковська спростувала найпоширеніші міфи про коронавірусну інфекцію в інтерв’ю 24 каналу.
Правда чи міф про коронавірус
- Вакцинацію придумали для того, аби чіпувати людство?
Міф. - Після коронавірусу нюх і смак можна втратити назавжди?
Міф. - Затримкою дихання на 10 секунд можна поставити собі діагноз?
Міф. - Коронавірус створили штучно?
Можливо. Не буду заперечувати, бо наразі остаточно невідомо. - Після коронавірусу у жінки може пропасти менструація?
Можливо. Це пов’язано із гормонами, але все налагоджується. Потрібно тримати зв’язок з гінекологом. - Коронавірус, як грип, тому його боятися не треба?
Міф. - Коронавірус викликає випадіння волосся?
Міф. - ШВЛ робить тільки гірше, після апарату більшість помирають?
Міф. ШВЛ — життєвонеобхідний. Чому високий ризик смерті? Бо до ШВЛ підключають уже дуже важких пацієнтів, а не всі виходять з цього стану. - Якщо пити теплу воду, то коронавірус можна вимити із слизових?
Міф. Перекисем, сіллю, содою і всім іншим теж не треба промивати горло! - Коронавірус майже завжди передається через заражені поверхні, а не повітря?
Повітрям коронавірус передається однозначно, але через поверхні це теж можливо. Інфікована людина без маски покашляла, доторкнулася руками до обличчя, а потім взяла цими ж руками круасан і… Передумала його купувати. А я беру цей круасан, купую і з’їдаю. Тобто ризик зараження у такому випадку є.