Чи потрібно проходити додаткові обстеження перед вакцинацією проти коронавірусу

5 листопада 2021, 15:02
Читать новость на русском

Медичний епідеміолог Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) та старший радник програми імунізації CDC в Україні доктор медичних наук Умід Шарапов пояснив, чи варто перевіряти своє здоров'я перед щепленням від COVID-19.

ВООЗ, CDC, МОЗ України та інші наукові організації не рекомендують проводити жодних тестів перед вакцинацією. Як зауважив Умід Шарапов під час брифінгу за підтримки Посольства США, вакцинація повинна бути простим рішенням – "просто піти вакцинуватися".

До теми Антивакцинаторський протест в Україні фінансує Росія, – пресаташе посольства США

Багатьох від вакцинації стримує страх – люди не люблять невизначеність та невідомість. Шарапов зауважив, що тут потрібно опиратися на те, що ми точно знаємо – що зараз дуже висока захворюваність, щодня до лікарень потрапляють по 6 тисяч людей, багатьом з них потрібний кисень, а дехто потрапляє до реанімації.

Питання дуже просте – чи вакцинація від COVID-19, чи потрапити до реанімації через COVID-19. Чи хочемо ми потрапити до реанімації? Ні,
– заявив він.

Нині процес вакцинації організований просто. Можна зателефонувати своєму лікарю або самостійно знайти на сайті COVID-вакцинації список місць, де можна отримати щеплення. Нині щеплення проводять у багатьох місцях, включаючи поліклініки, амбулаторії та Центри масової вакцинації. 

Записатися на вакцинацію можна через свого сімейного лікаря або сервіс Helsi. Маломобільні люди можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або за допомогою свого лікаря.

Чи потрібно тестуватись перед вакцинацією

Тестуватись перед вакцинацією – не потрібно, абсолютно не потрібно. Просто треба йти вакцинуватись. Якщо спитати, що може піти не так – дуже багато питань, страхи тощо. Ні. Відразу треба згадувати, що ми знаємо – COVID-19 викликає важкі ускладнення. Навіть серед тих, хто перехворів легко, у деяких ускладнення тривають місяцями,
– наголосив представник CDC.

Поширені ускладнення після легкого перебігу COVID-19:

  • втома,
  • депресія,
  • випадіння волосся,
  • біль у суглобах,
  • зниження працездатності,
  • проблеми з увагою, концентрацією та пам'яттю.

Умід Шарапов також закликав людей, які вже вакцинувалися або планують це зробити, допомогти іншим людям, яким складніше з цим розібратися. До прикладу, деякі літні люди можуть не знати, як записатися на вакцинацію або як викликати мобільну бригаду. Це добра справа, яку ви зможете зробити