Йдеться про ліки з діючою речовиною ніфедипін, які переважно застосовуються для лікування високого кров'яного тиску і стенокардії, пише EurekAlert!.

Читайте також: В Україні заборонили одразу 18 препаратів київського виробника

Стенокардія – що це?
Це серцеве захворювання, що супроводжується болем чи дискомфортом у грудях. Воно виникає, коли серцевий м’яз не отримує достатню кількість збагаченої киснем крові через коронарні артерії.

Результати дослідження показали, що використання високих доз цієї речовини пов'язують з підвищеним ризиком зупинки серця. При цьому у ліків, що містять амлодипін, такого побічного ефекту виявлено не було.

За словами вчених, ніфедипін і амлодипін часто використовуються багатьма кардіологами та іншими медиками при лікуванні хвороб серця. До цього обидва препарати вважалися однаково ефективними і безпечними.

Експеримент показав, що високі дози ніфедипіну можуть збільшити ризик раптової зупинки серця, в той час як амлодипін дійсно безпечний. Ці результати, можливо, доведеться брати до уваги при призначенні того чи іншого препарату. Раптова зупинка серця є поширеною причиною смерті в розвинених країнах світу.

До слова, на сайті "Ліки Контроль" в Україні зареєстровано 19 препаратів з діючою речовиною ніфедипін.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.