Медиків, які могли контактувати з інфікованою відправили на обсервацію. Але згодом з'ясувалося, що в групі ризику не лише колеги померлої, а й всі, хто був на похороні, адже її ховали у відкритій домовині.

Цікаво Лікар з Ізраїля, який захворів на коронавірус, розповів про свій стан

У сільській раді заявили, лікарі запевнили, що коронавірусу у жінки немає. Але результат тесту прийшов одразу після похорону.

"Родичів померлої медсестри сповістили, що жінці зробили тест і результати лабораторного дослідження очікуються. Проте ті наполягли, щоб видати тіло померлої "без розтину". Законних підстав відмовити у головного лікаря не було", – написав у фейсбуці головний лікар області Віктор Короленко.

Уже після скандалу, в обласному Департаменті здоров'я пообіцяли розібратися. Родичі жінки казали, що їх обдурили.

Нам видали тіло, повідомили про відсутність у померлої COVID-19. Дозволили поховати її без необхідних засобів. Ми вимагаємо притягнути до відповідальності лікаря Шовкуна Олександра Олександровича. Закликаємо владу припинити публікувати відверту брехню,
– заявила племінниця померлої Марина Гребінська.

Дивіться відеозвернення родичів загиблої:

Головний санітарний лікар України зазначив, що ховати померлу мали за суворими нормами. Наразі правоохоронці розбираються, чому правила проігнорували, а тіло рідним видали без результату ПЛР-тесту.

Коротко про різницю між експрес-тестом та тестом ПЛР / Інфографіка 24 каналу
Коротко про різницю між експрес-тестом та тестом ПЛР / Інфографіка 24 каналу

Село Олешки – карта: