Полуниця: вся користь та шкода для організму

20 травня 2017, 16:26
Читать новость на русском

Саме в кінці весни починається сезон рясної полуниці. Проте якщо ви цілий рік чекали ці смачні ягоди, вам варто все ж знати, чому вона корисна і чому інколи несе шкоду для організму.

Полуниця не лише смачна, а й часто використовується в лікувальних та косметичних цілях. В Ivona пропонують дізнатись більше про ароматні ягоди.

Користь полуниці

Полуниця містить масу корисних речовин та є однією з головних джерел мінералів. У ній також міститься залізо, магній, калій, кальцій, натрій, фосфор, кремній, цинк і мідь.

Читайте також: Усі корисні властивості полуниці

Крім того, до складу полуниці входить цілий комплекс вітамінів: А, В, С та інші. Завдяки антиоксидантам, шкіра людини стає пружною і еластичною, а фолієва кислота в полуниці є незамінною для нормальної роботи репродуктивної системи.

Вживання полуниці також покращує зір, допомагає при подагрі, зміцнює пам'ять, прискорює обмінні процеси в організмі. Завдяки саліцилової кислоти полуниця має протизапальну властивість.

Особливо в жінок, полуниця бореться з целюлітом: дрібні кісточки ягоди виступають в ролі пілінгу, стимулюючи кровообіг в проблемних зонах, а кислоти відбілюють шкіру і підвищують її пружність. Також з полуницею ви можете не хвилюватись за зайві калорії, тому що вона є популярним продуктом під час дієт і розвантажувальних днів.

Шкода полуниці

Незвично, проте все ж полуниця містить велику кількість фруктових кислот, яка робить її шкідливою для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту. Не рекомендується вживати полуницю і при гіпертонії, особливо хворим, які приймають препарати на основі енапрілу. У поєднанні з ягодою він може створити підвищене навантаження на нирки.

Полуниця ще й досить сильний алерген, тому вводьте її в меню поступово. А полуничні маски для обличчя спочатку тестуйте на невеликій ділянці шкіри.

Читайте також: Чи можна їсти полуницю з цукром: думка експерта